FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Există şi jucători care vor să plece de la Steaua de bună-voie » Un mijlocaș spune stop!

Articol de - Publicat marti, 29 decembrie 2015 00:00

Mijlocaşul s-a săturat de statutul de rezervă şi ar dori să părăsească echipa în această iarnă, cu 6 luni mai devreme de scadenţa contractului.

La Steaua nu e numai lapte şi miere pentru toţi jucătorii. Exemplul cel mai bun e dat chiar de unul dintre actualii componenţi ai lotului. Nicandro Breeveld nu mai vrea să continue, în ciuda faptului că mai are contract cu campioana pînă în iunie 2016.

În vara trecută el a anunţat conducerea echipei că nu doreşte sub nici o formă să prelungească înţelegerea. Acum, deja şi-a anunţat agentul să-i caute echipă, fiind dispus să rezilieze cu Seaua încă de acum, lucru pe care şi Gigi Becali, dar şi Laurenţiu Reghecampf l-ar agrea.

O posibilă destinaţie pentru Breeveld ar putea fi Pandurii, club de unde a şi fost achiziţionat de Steaua. "M-am simţit bine acolo, dacă s-ar găsi o soluţie să revin, aş accepta imediat", le-a zis Breeveld apropiaţilor, dar şi celui care îl reprezintă ca impresar.

În plus, olandezul şi-a luat gîndul că ar mai putea fi fotbalist de bază la Steaua din moment ce noul antrenor i-a pus în fruntea listei de achiziţii pe Bourceanu şi pe Pintilii, fotbalişti care sînt pe acelaşi post cu el.

În acest moment, în lot există nu mai puţin de 7 mijlocaşi centrali: Bourceanu, Pintilii, Breeveld, Filip, Muniru, Tahar şi Kharja, ultimul fiind în recuperare după ce a suferit o leziune a ligamentelor încrucişate la genunchi.

A jucat puţin

În acest sezon, Steaua a jucat nu mai puţin de 34 de meciuri oficiale, în 6 competiţii diferite. Breeveld n-a fost unul dintre oamenii de bază. A fost folosit în 22 de jocuri, dar în numai 15 a purtat tricoul de titular, adică în mai puţin de jumătate dintre partide.

Nici randamentul său n-a fost unul deosebit. Media notelor GSP pentru acest sezon e de doar 5,29, sub el clasîndu-se numai marile deziluzii, gen Tade, Alcenat, Guilherme.

500.000 €a fost suma pe care Steaua a plătit-o celor de la Pandurii în schimbul lui Breeveld în vara lui 2014

Citește și:
Egipteanul Ziko acuză un complot pro-Argentina: „Mondial aranjat! Felicitări pentru trofeu!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Egipteanul Ziko acuză un complot pro-Argentina: „Mondial aranjat! Felicitări pentru trofeu!”
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
Stiri extrasport
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
Egiptenii acuză decizia luată în prelungirile optimii cu Argentina! Au sărit la arbitru: gesturile incredibile ale selecționerului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Egiptenii acuză decizia luată în prelungirile optimii cu Argentina! Au sărit la arbitru: gesturile incredibile ale selecționerului
Anna, soția lui Lewandowski, stresată de transferul proaspăt oficializat: „O lume complet nouă”
Campionate
Anna, soția lui Lewandowski, stresată de transferul proaspăt oficializat: „O lume complet nouă”
ULTIMA ORĂ Antifrauda poate emite decizii de impunere cu impozit de 70% persoanelor fizice
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Antifrauda poate emite decizii de impunere cu impozit de 70% persoanelor fizice
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial

La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”


Comentarii (22)
stelistdemic01
stelistdemic01  •  29 Decembrie 2015, 11:41
Postat de nebraska pe 29 Decembrie 2015, 11:00

Or fi doar ca in articol e vorba de fcsp nu de Steaua.

Te lasam sa mergi sa versi o lacrima pe mormantul lui Ceasca ca un neo-militian valabil ce esti. Sau te crezi pe vremea lui Dej? Atunci trebuie musai sa te duci la mausoleul lui Stalin in cinstea vremurilor bune... nebraska, esti o tristete de militian, mi se face mai intii sila de tine dupa care... mila; du-te, iate cu oieru de mina ca sinteti cam pe la acelasi nivel de IQ.

nebraska
nebraska  •  29 Decembrie 2015, 11:28
Postat de gerulozaurus pe 29 Decembrie 2015, 11:15

"ANALIZĂ Și arbitrii l-au demis pe Rădoi! Steaua e cea mai defavorizată » Cum arată clasamentul fără erori de arbitraj" Daca cumparati ziarul , o sa vedeti ca SC Blatinamo 1948 trebuia sa joace in play-out si sunt pe locul intai la erori PRO de arbitraj in acest sezon.

Da? La mintea ta sunt reale pr00stiile alea nea caisa.

1670103173265095
Mihai Prelipcean  •  29 Decembrie 2015, 09:43

GSP_ule doar stiri de fcsb ? Ati ajuns site_ul de casa al ciobanului

Vezi toate comentariile (22)
Comentează