FOTBAL  »  Superliga  »  DECIZIE

Experiment îndrăzneț: 3 fotbaliști din Liga 1 vor fi antrenorii echipei lor la ultimul meci al anului

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 decembrie 2015 18:07

Bogdan Mara a anunțat că meciul celor de la ASA Tîrgu Mureș cu Petrolul, ultimul din acest an, va fi pregătit de Gabi Mureșan, Pablo Brandan și Eduard Stăncioiu. 

"Da, este clar, Gabi Mureșan și Brandan vor sta pe bancă la meciul cu Petrolul. Ei vor pregăti partida.

N-am avut ce face. Domnul Bergodi ne-a anunțat joi după-amiază că vrea să renunțe, ne-am întîlnit imediat, am vorbit cu el, dar nu am reușit să-l întoarcem.

Așa că, de comun acord, am reziliat contractul și pregătim acest ultim meci din 2015 cum putem mai bine.

Nu am vrut să ne grăbim pentru a alege noul antrenor și de aceea am decis ca pentru meciul cu Petrolul cei mai reprezentativi jucători ai noștri, Edi Stăncioiu, Gabi Mureșan și Pablo Brandan să fie antrenorii de pe bancă, din teren și de oriunde.

Iar cel care va da indicații va fi antrenorul cu portarul, cel care are licență”, a spus Mara la Digi.

Citește și:
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
Special
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
Nationala
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
DUR! Ionuț Lupescu i-a răspuns acum lui Burleanu: „Întrebarea mea pentru el este următoarea”
Superliga
DUR! Ionuț Lupescu i-a răspuns acum lui Burleanu: „Întrebarea mea pentru el este următoarea”
Cătălin Cîrjan a făcut marele pas, profitând de pauza competițională: „Te căsătorești cu mine?”
Superliga
Cătălin Cîrjan a făcut marele pas, profitând de pauza competițională: „Te căsătorești cu mine?”
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Profit.ro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (14)
alternativa.fc
alternativa.fc  •  19 Decembrie 2015, 19:14

echipa Olteniei nu trebuie sa fuga de culoarea rosie invingatoare mai mult in sport, ea nu a fost adusa de dinamo in romania, este culoarea cea mai romaneasca. Cu numele OLTENIA adaugat in denumirea echipei, si avand culoarea rosie la meciurile din deplasare altfel ar arata Craiova. /// OLTENIA "U" CRAIOVA ar fi cu adevarat o forta. Alb-albastru acasa(Craiovei), si Rosu+galben(Olteniei) in deplasare ar fi altceva, mai aproape de realitate, Oltenia merita o echipa mai puternica decat una strict studenteasca prea cantata si care a castigat prea putin. ///Istoria fotbalistica la nivel national in competitia nr1 a inceput pentru olteni cu Oltenia Craiova (1915 liga 1, a revenit dupa primul razboi 1920 liga 1 a revenit si dupa al doilea razboi mondial 1946/47 liga 3 ) cu cea studenteasca care nu este nici ea continuua in 1961/1962 disparand practic fiind inlocuita cu CS Orasenesc Craiova(Stiinta Craiova prin fuziune cu Electroputere CFR) in liga 2 unde termina pe locul 4. Cred ca CSU poate schimba numele si se poate face o reconcilere cel putin a suporterilor

lapusneanul
lapusneanul  •  19 Decembrie 2015, 19:07
Postat de randoom_._ pe 19 Decembrie 2015, 19:03

***pai tu nu erai cu cefura cluj aka the blatistii? in semifinala cupei iti spun eu ca nu picati cu Steaua. dar la ce poti sa te astepti de la o *** ca tine? la nimic.

ala a zis ca vrea sa joace cu fcsb, nu cu steaua...:) steaua evolueaza in ghencea, fcsb pe la pitesti...:)

nebraska
nebraska  •  19 Decembrie 2015, 18:48

Forza ASA,batem la Ploiesti si mergem in playoff,in semifinalele cupei batem fcsb si jucam finala cu Dinamo.

Vezi toate comentariile (14)
Comentează