FOTBAL  »  Superliga  »  SUPORTERI

Fanii roș-albaștri au făcut spectacol la "gala Neșu", iar oficialii Stelei deplâng lipsa suporterilor: "Oricine și-ar dori un public ca aseară"

Foto: Cristi Preda
Foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat marti, 10 mai 2016 18:15

Președintele Stelei, Valeriu Argăseală, lăudat atmosfera pe care au făcut-o fanii roș-albaștri la meciul organizat pentru Mihai Neșu și a declarat că orice echipă își dorește să aibă susținerea unui astfel de public.  

"Neșu merită, a meritat și va merita respectul și aprecierea noastră. Mă bucur că a avut o atmosferă frumoasă. Orice echipă de fotbal își dorește să aibă în spate o galerie ca aceasta, oricine și-ar dori un public cum a fost aseară", a spus Argăseală la ieșirea de la Adunarea Generală a FRF, conform Digi Sport. 

Ultrașii au renunțat să mai susțină echipa patronată de Gigi Becali, după ce acesta a pierdut în instanță drepturile asupra siglei, în favoarea Clubului Sportiv al Armatei.

La meciul dintre Steaua 2006 și Steaua 1986 au asistat aproximativ 3.000 de fani. 

Citește și:
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
Campionate
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
„Așa ceva nu se mai face de 20 ani! Ce, ești la bar?!” » Comentariul lui Van der Vaart despre Olanda - Japonia a stârnit o furtună în Europa
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Așa ceva nu se mai face de 20 ani! Ce, ești la bar?!” » Comentariul lui Van der Vaart despre Olanda - Japonia a stârnit o furtună în Europa
Răsturnare de situație la FCSB! Decizia lui Gigi Becali în privința acțiunilor
Superliga
Răsturnare de situație la FCSB! Decizia lui Gigi Becali în privința acțiunilor
Istvan Kovacs, echipament cu dungi de aur din partea FIFA pentru meciul istoric de la Campionatul Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Istvan Kovacs, echipament cu dungi de aur din partea FIFA pentru meciul istoric de la Campionatul Mondial
Fabrică repornită în România de miliardarul Victor Pinchuk, al doilea cel mai bogat ucrainean
Profit.ro
Fabrică repornită în România de miliardarul Victor Pinchuk, al doilea cel mai bogat ucrainean
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”

Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”


Comentarii (8)
demolarii
demolarii  •  11 Mai 2016, 00:14

Ultras nu exista, ca si cuvant in DEX. Ultra= „foarte”, „extrem de”, „dincolo”, „de peste”. Dar BoMMbonica a avut verbul la el si i-a iesit porumbelul, de data asta pe gura-in alte situatii prin pumni, spunand ca fenomenul suporterilor devotati peste masura a disparut. Acum a primit raspuns cu atat mai mult cu cat a afi ulra nu inseamna a baga bani in buzunarul cuiva fara o motivatie, ci a tine cu anumite principii. Pierderea siglei a fost doar un moment, ultimul, dar un moment. Au fost mai multe. Felicit stelistii ultra pentru spectacolul si sustinerea pe care au aratat-o pentru cei care au fost sinceri. Felicit suporterii dinamovisti pentru modul in care, fara a fii dirijati au simtit sa arate compasiune pentru un jucator de fotbal: P Ekeng. Au fost ultra. Si pentru ca sunt Ultra si pot disparea cand nu mai cred in principiile afirmate, indiferent de nume. Stelisti, Dinamovisti, Rapidisti, Polisti (Timisoara,) Universitari (Cluj sau Craiova), UT-isti ori Petrolisti(scuze pentru cei care i-am omis) felicitari pentru curajul de a nu accepta indobitocirea..... (FC SB-istii nu intra in aceasta categorie)....

cris3340
cris3340  •  10 Mai 2016, 23:34

Bravo Ogăraru pt ceea ce faci pt NEȘU! Ești singurul lui prieten! Ceilalți mi s-au părut ipocriți. Poate doar Bănel să- l fi imbrățișat sincer pe Mihai.

cris3340
cris3340  •  10 Mai 2016, 21:41

Felicitari lui Protasov! A venit la meci special pt NESU. Un mare om, un mare caracter! Probabil, nu intamplător, destinul i-a adus impreună la Steaua in 2005. Doi oameni de nota 10: Neșu și Protasov

Vezi toate comentariile (8)
Comentează