FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - CFR CLUJ 0-0

Meciul cu Farul a stabilit o premieră la CFR » Petrescu: „N-aveam pe cine să schimb”

Farul - CFR Cluj 0-0 | Campioana a efectuat doar două schimbări la Ovidiu, ambele în minutul 86! +15   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 19 martie 2022 23:00 / Actualizat sambata, 19 martie 2022 23:06

De la introducerea regulii cu 5 schimbări permise pe durata unei partide în Liga 1 (mai 2020), e pentru prima oară când CFR Cluj nu a făcut cel puțin 3 înlocuiri!

N-a uitat poezia :)) Dan Petrescu, după ce s-a împiedicat de Hagi: „E incredibil ce pățim!”
Farul - CFR Cluj 0-0

Premieră la CFR Cluj: „N-aveam pe cine să scot”

Ce a declarat Dan Petrescu la final: „N-aveam pe cine să schimb azi! Eram mulțumit de toți, aș fi vrut să nu schimb pe nimeni, nu să-l copiez pe Guardiola, dar asta a fost situația din teren”.

În minutul 86, Păun și Dugandzic le-au luat locul în teren lui Bordeianu și Omrani.

Am obținut doar un punct, dar eu zic că la final va fi un punct foarte important. Am întâlnit o echipă care joacă foarte bine acasă. Am avut atitudine, păcat că nu au fost și goluri, dar a fost un meci frumos. Față de sezonul regulat, noi am jucat mai bine.

Ei au avut mai multe ocazii atunci, dar azi a fost un meci cu mai multă intensitate. Nu ne sperie FCSB. Este important să depindem numai de noi. Oricum, următorul meci jucăm acasă cu Argeș și este obligatoriu să câștigăm dacă vrem să fim campioni