FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - UTA 0-0

Farul Constanța - UTA Arad 0-0 » Hagi și Balint s-au anihilat reciproc la Ovidiu

Farul Constanța - UTA Arad 0-0, în etapa #16 FOTO: facebook.com/farulconstanta

Articol de - Publicat sambata, 20 noiembrie 2021 16:50 / Actualizat luni, 01 mai 2023 13:06

Farul Constanța și UTA Arad au remizat alb, scor 0-0, în prima etapă a returului Ligii 1.

Programul complet al etapei #16!

La egalitate de puncte înaintea partidei de la Ovidiu, Farul și UTA s-au anulat reciproc. Prima repriză a fost dominată de constănțeni, care au avut o ocazie mare de gol, dar șutul lui Jefte Betancor, golgeterul Ligii 1, a lovit bara porții lui Balauru.

UTA putea da lovitura înaintea pauzei, dar șutul lui Ubbink a trecut puțin peste poartă. Repriza secundă nu a adus ocazii importante la nicio poartă, astfel că meciul s-a terminat la fel cum a început, 0-0.

Cu acest rezultat, cele două echipe fac 26 de puncte, Farul urcând provizoriu pe loc de play-off, cel puțin până la meciul dintre Voluntari și Dinamo.

Farul Constanța - UTA Arad 0-0

Farul Constanța - UTA Arad, echipe de start

FARUL: Aioani - Dussaut, Larie, Ghiță, De Nooijer, Boboc - Artean, Purece, Fernandes - Betancor, Pitu
REZERVE: Brănescu, Dobrosavlevici, Buta, Martinovic, Radaslavescu, Sali, Chițu, Petrea, Casap
ABSENȚI: Dănuleasa (accidentat)
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

UTA: Balauru - Shlyakhov, Medimorec, Erico, Vukcevic - Batha, Passaglia, Roger, Ubbink - Miculescu, Dangubic
REZERVE: Iacob, Benga, Baravykas, Dima, Vorobjovas, Antal, Isca, Mercioiu, Buștea
ABSENȚI: T. Călin (accidentat), Tomozei (exclus din lot)
ANTRENOR: Laszlo Balint

Stadion: Academia Hagi (Ovidiu)
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti) / A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel)

Războiul cu Edi lasă urme: un titular de la FCSB, pe făraș! Ce spune Anamaria Prodan despre transfer