FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - CSU CRAIOVA

Ce lovitură: Hagi și-a pierdut golgeterii! Gestul violent din prelungirile meciului

Farul - CSU Craiova | Jefte Betancor, 28 de ani, a părăsit terenul accidentat în finalul primei reprize.

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 aprilie 2022 22:30 / Actualizat sambata, 16 aprilie 2022 22:30

Farul - CSU Craiova 0-3 | Jefte Betancor (28 de ani), atacantul dobrogenilor, a părăsit terenul, accidentat, în finalul primei reprize. Adrian Petre (24 de ani) a fost eliminat în prelungirile partidei.

Jefte a acuzat primele probleme fizice în minutul 24, când s-a lovit la piciorul stâng după duelul aerian cu Papp. Inițial, spaniolul a ieșit din teren pentru a primi îngrijiri medicale, apoi a tras de el și a vrut să joace, mai ales că Farul era condusă.

Farul - CSU Craiova. Jefte Betancor, scos pe targă!

Până la urmă, Betancor n-a mai putut continua meciul și a părăsit suprafața de joc chiar înainte de pauză, fiind surprins de camerele TV în timp ce era scos pe targă.

Hagi l-a introdus în locul lui Jefte pe Adrian Petre.

15 goluriare Jefte în actuala stagiune, golgeterul campionatului la egalitate cu Florin Tănase

Adi Petre, OUT și el pentru meciul cu FCSB

Adrian Petre (24 de ani), introdus în locul lui Jefte, a văzut cartonașul roșu în prelungirile partidei, pentru un fault violent comis asupra lui Pigliacelli. Atacantul Farului a intrat cu talpa ridicată direct pe glezna portarului advers și va fi suspendat cel puțin două runde, acasă cu FCSB și în deplasare cu CFR Cluj.