FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - ARGEȘ

VIDEO Căpitanul Farului, propunere în direct, după remiza cu Argeș: „Cred că ar trebui să vină și ei la interviuri”

Ionuț Larie, căpitanul de la Farul
Ionuț Larie, căpitanul de la Farul

Articol de - Publicat vineri, 17 octombrie 2025 23:18 / Actualizat vineri, 17 octombrie 2025 23:53

Ionuț Larie (38 de ani), fundașul central și căpitanul celor de la Farul Constanța, a avut motive de nemulțumire la finalul partidei cu FC Argeș, scor 0-0, din runda 13 din Superliga.

Ionuț Larie a primit cartonașul galben în meciul de la Ovidiu, după ce l-a întrebat pe Radu Petrescu de ce nu a dat un corner pentru „marinari”. A propus ca și „centralii” să vorbească la interviurile de la finalul partidelor.

Ionuț Larie, după Farul - Argeș: „L-am întrebat de ce nu este corner și mi-a dat galben”

„Mi-a dat galben. A spus înainte de meci că va vorbi doar cu căpitanii. Un jucător de la Argeș a lovit mingea cu capul, era să dea autogol și nu a dat corner. L-am întrebat de ce nu este corner și mi-a dat galben.

Cred că ar trebui să fie și ei chemați la interviuri, eu nu pot vorbi urât despre ei. Putem fi chemați la comisii și să fim suspendați. Eu am 3 galbene acum, pot să stau. Doar l-am întrebat de ce nu este corner și mi-a dat galben”, a spus Ionuț Larie, la Prima Sport.

VIDEO. Farul - FC Argeș Radu Petrescu a dictat penalty pentru „vulturii violeți”

  • Sursă video: Prima Sport 1

Și Bogdan Țîru, colegul din apărare, s-a plâns de atitudinea arbitrului: „Nu mi-a explicat nimic arbitrul. La faza penalty-ului, am simțit că am atins mingea, după am întrebat ce a fost și mi-a zis doar «Nimic, pleacă».

Sunt puțin dezamăgit de cum s-a comportat cu noi, de explicații. Nu au fost ok. Mereu zicea «Pleacă, pleacă», chiar și căpitanului Larie. Știm că doar căpitanul are voie să vorbească cu arbitrul, dar nu eram agresivi, doar puneam întrebări”.

Citește și:
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
Liga 2
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
Rasunda23.
Rasunda23.  •  18 Octombrie 2025, 12:02
Postat de Gru2 pe 18 Octombrie 2025, 07:48

Arbitrajul romanesc este stat in stat iar presa nu face NIMIC pentru a schimba asta !

Presa si ziaristi adevarati nu mai avem de multa vreme. Acum tot ce conteaza este viralul, audienta, nevoia de a fi bagat in seama indiferent de normalitatea sau logica subiectului. Prin urmare, ce numesti tu "presa" este un grup de indivizi, de multe ori cu lacune mari in pregatirea profesionala, al caror scop este vanarea senzationalului si a unor subiecte de scandal.

Gru2
Gru2  •  18 Octombrie 2025, 07:48

Arbitrajul romanesc este stat in stat iar presa nu face NIMIC pentru a schimba asta !

Janika
Janika  •  18 Octombrie 2025, 07:28

Da, așa ar fi corect ! Doar că nu mai suntem în comunism și adio drepturi egale ! De fapt, dacă (voită cacofonie)cavalerii se descurcă cu obligațiile dictate de mafia pariurilor, le-ar rezolva și pe alea cu mass-media

Vezi toate comentariile (3)
Comentează