FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - RAPID

Gică Hagi, entuziasmat de victoria Farului: „De mult nu am văzut echipa mea să joace așa”

Gică Hagi
Gică Hagi

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 decembrie 2021 23:55 / Actualizat duminica, 05 decembrie 2021 00:22

Farul a învins-o pe Rapid, scor 2-0, în runda cu numărul 18 din Liga 1. La finalul partidei Gică Hagi, antrenorul constănțenilor, și-a lăudat elevii pentru jocul prestat.

Farul a dominat la toate capitolele meciul cu Rapid, lucru remarcat și de „Rege”, care îi aplaudă pe fotbaliștii săi.

Continuă coșmarul! Ioniță II s-a „rupt” iar, la primul joc ca titular după un an și jumătate » Rapid, două schimbări în primele 18 minute
Farul - Rapid

„Un meci mare, un meci foarte bun făcut de noi, atât defensiv cât și ofensiv. Au alergat pe tot terenul, i-am pus în criză de spațiu și timp fără minge, iar cu mingea cred că am făcut unul dintre cele mai bune meciuri. De mult nu am văzut echipa mea să joace așa. Sunt mulțumit de toți, de cum au interpretat jocul.

Cu toate că am venit dintr-o deplasare foarte grea, stăm bine. Mă bucur pentru ei, suntem fericiți. Cred că nicio echipă nu i-a pus în așa dificultate pe Rapid anul ăsta, din minutul 1 până în minutul 90 am dominat la toate capitole și suntem mulțumiți. Rapid e echipă bună, dacă le dai spațiu atacă bine. Sunt foarte buni la faze fixe, dar azi nu au avut nimic.

Am controlat jocul de la bun început, totul a fost la noi. Întâlnim echipe puternice, dar și noi suntem puternici. Nu cred că a fost meci anul ăsta în care să fim sub adversar, din toate punctele de vedere. Cu toate echipele am jucat, jocul nostru ăsta e, trebuie să dominăm și să avem controlul meciului, iar astăzi l-am avut în totalitate”, a declarat Hagi la Look Sport+.

Gică Hagi: „Cerem timp să creem o echipă”

Managerul constănțenilor rămâne cu picioarele pe pământ totuși și amintește că echipa sa se află într-un proces de construcție.

„Nu trebuie să ne umflăm, ne dorim să fim sus, să fim cu cei mari, dar noi suntem într-un proces de construcție. Cerem timp să creem o echipă care să fie puternică mulți ani și să facă cinste Constanței”, a mai precizat Hagi.