FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL CONSTANŢA - GLORIA BUZĂU 2-0

Farul s-a impus la capătul unui meci plictisitor

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 februarie 2009 00:00

Farul Constanţa şi Gloria Buzău au oferit un spectacol ieftin în meciul direct de astăzi, elevii lui Ion Marin impunîndu-se în cele din urmă cu scorul de 2-0. Primul gol al constănţenilor a fost marcat de Rusmir, în minutul 20, după o fază foarte bună realizată de "marinari".

Alibec a făcut 2-0 în debutul reprizei secunde, după o greşeală a apărării buzoiene. Înfrîngerea din această seară îi afundă şi mai mult pe buzoieni în subsolul clasamentului, şansele echipei roş-albastre de a scăpa de retrogradare fiind aproape nule.

De cealaltă parte, constănţeni pot spera la un retur mai bun, obiectivul echipei fiind locul 10. Etapa viitoare, Farul dă piept cu Rapid, în timp ce Gloria primeşte vizita CFR-ului.