FOTBAL  »  Superliga  »  MECI AMICAL

Farul - Tatran Preşov 1-1, într-un meci amical disputat în Antalya

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 februarie 2009 00:00

Farul Constanţa a remizat, miercuri, cu gruparea din prima ligă slovacă Tatran Preşov, scor 1-1, în cadrul celei de-a doua partide de verificare pe care elevii lui Ion Marin au susţinut-o în cantonamentul din Turcia, transmite corespondentul NewsIn.

Pentru Farul a marcat Chico (35), în timp ce gruparea slovacă a egalat în minutul 87. În minutul 60, Rusmir a ratat un penalty.

Tehnicianul Ion Marin a preferat pentru primul "11" următoarea formulă de echipă: Curcă - Măţel, Pahor, Pătraşcu, Mendy - Voiculeţ, Larie, Rusmir, Gerlem - Chico, Gosic. În a doua parte a jocului au mai evoluat Alibec, Băcilă, Păcuraru, Barbu.

La meci a asistat şi fostul jucător al constănţenilor, Vasilică Cristocea, care a sosit miercuri în cantonamentul echipei de pe Litoral.

Următoarea partidă amicală a echipei Farul Constanţa este programată vineri, de la ora 15:00, contra grupării bulgare Slavia Sofia, informează NewsIn.