FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - RAPID

FOTO Fază complicată în Universitatea Craiova - Rapid » Eliminare dictată la câteva secunde după un penalty cerut de gazde

Lyes Houri (28 de ani) a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat în minutul 51 al meciului Universitate Craiova - Rapid, când giuleștenii conduceau cu 1-0. +22   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 30 martie 2024 22:30 / Actualizat sambata, 30 martie 2024 22:38

Prima repriză a duelului de pe arena „Ion Oblemenco” a fost animată doar de cântecele galeriilor și de prezența lui Șucu și Angelescu alături de ultrași.

Ce a făcut Dan Șucu la finalul meciului care a spulberat șansele Rapidului la titlu » Reporterii GSP au oferit toate detaliile, pas cu pas, din deplasarea de la Craiova
CSU CRAIOVA - RAPID

Partea secundă a fost mult mai antrenantă. Funsho Bamgboye a deschis scorul în minutul 48. A venit nemarcat, la un corner executat de Papeau, și a înscris cu o lovitură de cap.

Lyes Houri, eliminat în Universitatea Craiova - Rapid

La acțiunea imediat următoare, oltenii au cerut penalty. Iulian Cristea și-a degajat mingea în mână. Istvan Kovacs a considerat că nu sunt întrunite circumstanțele pentru acordarea loviturii de pedeapsă.

Giuleștenii au plecat pe contraatac. Houri, deja cu un cartonaș galben, l-a tras pe Hromada și a oprit acțiunea.

„Centralul” din Carei i-a acordat al doilea avertisment și l-a eliminat.

Elevii lui Cristiano Bergodi n-au știut cum să gestioneze momentul. Ștefan Baiaram, dintr-o pasă de geniu a lui Alexandru Mitriță, a egalat pentru Universitatea Craiova.

În minutul 65, oltenii au obținut și o lovitură de la 11 metri, fault comis de Hromada asupra lui Andrei Ivan. Mitriță a transformat fără emoții.

FOTO. Imagini fabuloase cu Șucu la popasul din benzinărie! Fanii au întins masa, patronul a mâncat parizer alături de ei

Dan Șucu mănâncă parizer alături de suporteri, înainte de Universitatea Craiova - Rapid (foto: Marius Mărgărit/GSP)
+18 FOTO

Lacrimile descătușării » Antrenorul din Superligă s-a pus în genunchi și a plâns după victorie
Botoșani - Poli Iași 2-1
Jayson Papeau râde de rivalul de la FCSB: „E bun, dar nu mi-a pus probleme”
RAPID

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni