FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FARUL

FOTO Fază controversată de arbitraj în Sepsi - Farul » Nimeni n-a înțeles de ce a fost ANULAT golul: „O ciudățenie!”

Fază controversată în Sepsi - Farul, foto: captură de ecran Digi Sport +5   FOTO
Fază controversată în Sepsi - Farul, foto: captură de ecran Digi Sport

Articol de - Publicat vineri, 05 aprilie 2024 21:16 / Actualizat vineri, 05 aprilie 2024 23:04

Fază discutabilă de arbitraj în Sepsi - Farul. Covăsnenii au deschis scorul în minutul 40, după reușita lui Darius Oroian (20 de ani), însă golul a fost anulat după intervenția VAR.

În minutul 40 a avut loc o fază controversată de arbitraj. La scorul de 0-0, „centralul” Andrei Chivulete i-a anulat un gol lui Sepsi după o fază petrecută în careul oaspeților.

Jucătorul pe care Gigi Becali l-a vândut în Serie A a semnat! Anunțul clubului: „A reprezentat un efort financiar din partea noastră”
POLONIA

Gol anulat pentru Sepsi în meciul cu Farul, foto: captură de ecran Digi Sport
+1 FOTO

Marius Ștefănescu (25 de ani) a centrat în careu, iar Darius Oroian a reluat în poarta apărată de Alexandru Buzbuchi (30 de ani) după o neînțelegere între apărătorii constănțeni. Apărătorul covăsnenilor a făcut un sprint și a împins balonul în poartă, însă reușita a fost anulată, spre nemulțumirea lui Bernd Storck, tehnicianul gazdelor.

Cristi Ganea (31 de ani), jucătorul trupei lui Gheorghe Hagi, fusese cel care pierduse duelul. Bucuria jucătorilor lui Sepsi a fost de scurtă durată, ținând cont de faptul că reușita a fost anulată două minute mai târziu.

O ciudățenie”, a precizat și Cătălin Cârnu, unul dintre comentatorii partidei de la Digi Sport, după ce văzut reluările fazei.

În camera VAR se află Cătălin Popa, iar arbitru AVAR este Iulian Călin. Rămâne însă neclar motivul pentru care s-a decis anularea acestei reușite. Cel mai probabil, din cauza unui posibil fault în atac pe care Oroian l-ar fi comis.

La 3 minute după această fază controversată, Farul a deschis scorul la Sfântu Gheorghe. Louis Munteanu (21 de ani) a expediat un șut puternic din afara careului și l-a învins pe portarul Niczuly. Sepsi nu a acuzat șocul primirii golului și a revenit rapid în meci.

Pavol Safranko (29 de ani) a egalat două minute mai târziu, chiar înainte de pauză. În cazul în care partida s-ar termina nedecis, rezultatul nu ar ajuta niciuna dintre echipe. Sepsi se afla înaintea partidei pe locul 6, în timp ce campioana României este pe 5.

Match Quiz FCSB - Universitatea Craiova

Ești expert în Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul FCSB - Universitatea Craiova și câștigă premiile puse în joc!

Legenda Universității Craiova dă de pământ cu jucătorii înaintea meciului cu FCSB: „Băi băiatule, îti bați joc?”
CSU CRAIOVA
Marius Șumudică nu l-a menajat pe Cristiano Bergodi: „Când spui lucrurile astea îți cauți alibi” + Lucrul care l-a deranjat: „O palmă mare dată Rapidului”
PRIETENII LUI OVIDIU

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni