FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - DINAMO 0-1

FC Argeș - Dinamo 0-1. FOTO Greșeală URIAȘĂ de arbitraj! Rezultatul, decis de o gafă imensă a „centralului”

Dinamo a învins-o pe FC Argeș în deplasare, scor 1-0, într-un meci din etapa #12. Gazdele meritau să beneficieze de un penalty în prelungirile partidei. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 decembrie 2020 21:50 / Actualizat vineri, 04 decembrie 2020 22:45

Programul + rezultatele rundei #12 din Liga 1

Toate detaliile despre FC Argeș - Dinamo, AICI

În minutul 90+1, Ricardo Grigore a căzut în careul dinamoviștilor peste Drăghici și l-a doborât. Fault clar. Doar că arbitrul Marian Barbu a considerat că stoperul „câinilor” fusese împins înainte de Ndiaye Mediop.

Reluările TV au demonstrat că Grigore s-a împiedicat, fără să fie atins de vreun adversar. Decizia corectă: penalty pentru FC Argeș, care putea obține astfel un rezultat de egalitate în Trivale.

+3 FOTO

„Știu că am fost dezechilibrat în careu. Nu mai țin minte exact ce s-a întâmplat. Dar să nu uităm ce ne-au făcut nouă arbitrii”
Ricardo Grigore, fundaș Dinamo

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Gloriile lui Dinamo, întâlnire cu Ludovic Orban » Primele concluzii: „Am primit garanții, e 100%”

Dinamo, gol FABULOS cu FC Argeș! Va face înconjurul lumii » Juan Camara, execuție antologică