FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - DINAMO 2-1

VIDEO Iuliu Mureșan, un car de nervi la adresa arbitrajului: „Mi-au spus jucătorii ce le-a zis Bîrsan. Atunci, ce a fluierat?”

Cosmin Matei i-a cerut explicaţii lui Bîrsan, dar arbitrul nu l-a băgat în seamă FOTO: Cristi Preda +15   FOTO

Articol de , - Publicat vineri, 21 ianuarie 2022 22:23 / Actualizat vineri, 21 ianuarie 2022 23:38

Iuliu Mureșan, administratorul special al celor de la Dinamo, a avut un discurs dur la adresa arbitrului Marcel Bîrsan la finalul meciului pierdut pe terenul lui FC Argeș, scor 1-2.

Mureșan acuză faza controversată din repriza secundă, la care „centralul” Marcel Bîrsan le-a refuzat un gol dinamoviștilor.

An nou, același Dinamo! » „Câinii” pierd la debutul lui Flavius Stoican
FC Argeș - Dinamo 2-1

„Am avut un gol valabil. Nu-mi place să comentez. Am fost foarte dezavantajați. La 1-0, am avut gol valabil și nu știu de ce a fost anulat de către arbitru. Din păcate, ați văzut și voi, a fost un gol anulat. Nu vreau să cer părerea, dar am văzut reluări, am primit mesaje de la prieteni, chiar de la foști arbitrii, de la foști fotbaliști care toți că au zis că nu a fost nimic”, a declarat Mureşan.

Iuliu Mureşan, un car de nervi: „Am fost și «tăiați» de la începutul partidei”

„Un gol anulat gratuit. Mai mult, mi-au spus jucătorii că l-au întrebat pe Bîrsan și le-a zis că nu la Cosmin Matei a fluierat, dar atunci la ce? A fost o greșeală foarte mare de arbitraj, care ne-a defavorizat. Am fost și «tăiați» de la începutul partidei. Am primit niște cartonașe galbene în primele 15-20 de minute, sunt lucruri care te «taie».

Probabil că nu suntem foarte iubiți de unii participanți la joc, dar ar trebui să fie mai multă corectitudine. Nu-mi place să vorbesc, dar nu pot să nu zic că am fost dezavantajați clar”, a declarat Iuliu Mureșan la flash-interviu.

FC Argeș - Dinamo / Sursă foto: Cristi Preda (GSP)
+11 FOTO

A fost și golul anulat al lui Matei, nu înțeleg nici acum de ce a luat acea decizie. Acel gol rămăne o dilemă pentru mine. Dacă acel gol a fost precedat de un fault, jos pălăria! Dar, din ce am văzut de pe margine, a fost fault. E un gol care ne costă. Așa s-a scris istoria jocului
-Flavius Stoican, antrenor Dinamo

Duelul dintre Cosmin Matei și Joao Miguel / Captură Telekom Sport

CITEŞTE ŞI ALTE ŞTIRI DIN FOTBAL:

Gafă URIAŞĂ de arbitraj la Pitești: gol anulat ERONAT pentru Dinamo în repriza secundă!

Concluziile lui Flavius Stoican după înfrângerea de la Pitești: „Nu înţeleg nici acum. Rămâne o dilemă pentru mine”