FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - FARUL 0-2

VIDEO FC Argeș - Farul 0-2 » „Regele” sparge gheața în play-off! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 aprilie 2022 19:31 / Actualizat sambata, 09 aprilie 2022 19:31

Farul s-a impus în deplasarea cu FC Argeș, scor 2-0, și ajunge la 28 de puncte în play-off-ul Ligii 1.

Programul complet din play-off AICI!

FC Argeș și Farul erau cele două formații fără victorie în play-off. Piteștenii au arătat și astăzi dezamăgitor, iar dominarea oaspeților a fost concretizată în minutul 27, când Eduard Radaslavescu a profitat de o ieșire hazardată a lui Greab și a trimis în poarta goală, din 10 metri. Portarul piteștenilor nu a prins finalul reprizei pe teren, fiind înlocuit în prelungiri, din cauza unei accidentări.

Mirel Rădoi, atacat de omul-record al naționalei: „Am și eu câțiva ani de antrenorat. Nu e posibil așa ceva!”
SELECȚIONER

Farul, prima victorie din play-off

Înlocuitorul lui Greab, Flavius Croitoru, a fost și el învins o dată. În minutul 62, Adrian Petre a fost atent și a deviat un șut ratat al lui Artean. Atacantul Farului a înscris la prima atingere de balon.

Farul a obținut prima victorie din play-off și acumulează 28 de puncte. Este pe locul 5, la 5 lungimi de CS Universitatea Craiova, formația care închide podiumul. FC Argeș rămâne ultima, cu înfrângeri pe linie și un golaveraj modest, 2-10.

FC Argeș - Farul 0-2

FC Argeș - Farul, echipele de start:

FC Argeș: Greab – Viana, Turda, Dobrosavlevici, Mușat – Meza Colli, Raynov – Ișfan, Palic, Latovlevici – Said
Rezerve: Croitoru, Miguel, Boldor, Honciu, Cr. Dumitru, Barbu, Fatai, Arias
Antrenor: Andrei Prepeliță

Farul: Aioani – Boboc, Larie, Artean, De Nooijer – Radaslavescu, Nedelcu, Grameni – Iancu, Jefte, Pitu
Rezerve: Brănescu, Dussaut, Mladen, Martinovic, Ciobanu, Purece, Moldoveanu, Ad. Petre, Sali
Antrenor: Gică Hagi

Stadion: „Nicolae Dobrin” (Pitești)
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), A2: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea)

Citește mai multe știri din Liga 1

Dusan Uhrin, resemnat după eșecul cu Craiova: „99% suntem la baraj! Ne trebuie un miracol”

Rapid amenință că se va retrage de pe teren cu UTA! Reacție după mesajul cu tentă rasistă al consilierului din Arad