Alte știri din fotbal
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
Oltenii le-au răspuns rivalilor: „Asta a spus Gigi Becali despre noi? Ha ha ha!”
2
Cine este gurmandul de la Dinamo? Raul Opruț l-a indicat, la acțiunea de azi
0
3 transferuri pentru care negociază în aceste ore Rapid + Victor Angelescu a spus și ce se întâmplă cu fiul lui Șucu
2
Știri din fotbal internațional
Harry Kane, „săgeți” către Thomas Tuchel: „La acest nivel, nu este suficient”
0
Nu aruncați apa din cădiță! Messi înfruntă o Spanie cu departament de HR » 6 idei după semifinalele CM 2026
0
Ce au titrat cele mai importante ziare din Anglia și Argentina: „Noaptea în care visul nostru a murit”
0
Cele mai tari meme după ce Argentina a eliminat Anglia în semifinalele Campionatului Mondial
1
Lifestyle
„Ati văzut meciul de aseară?!” » Nadia Comăneci, discurs-manifest la evenimentul de azi! Le propune românilor un parteneriat: „Să-i împingem, să-i scoatem din cutie!”
0
După boicotul din tur, Craiova și Vitebsk au surprins din nou » Regulamentul UEFA prevede amenzi și suspendări
0
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Ce ar pierde Marea Britanie dacă 100.000 de români ar pleca mâine. Studiul ...
Libertatea
Cât câștigă, de fapt, un dealer auto dintr-o mașină second-hand? ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Ce sunt marcajele „dinți de dragon” apărute pe drumurile naționale: Te fac ...
Libertatea
Ia si de aici: https://m.footballdatabase.eu/en/competition/overall/13327-divizia_a/1981-1982
Baga ochiu’ aici, tzutzare: https://www.uefa.com/insideuefa/national-associations/ROU/domestic/league/1049/
Uita-te mai bine aici jonutule :))) "CS Universitatea Craiova anunţă printr-un comunicat, al cărui titlu este „Ştiinţa este doar una! Surogatul îl găsiţi în Liga a IV-a”, că o dată cu decizia luată recent de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, Adrian Mititelu nu a pierdut numai dreptul de a folosi numele Universitatea Craiova, ci şi palmaresul şi stema cu leul, acestea revenind definitiv şi irevocabil Clubului Sportiv Universitatea Craiova. Fostul patron al echipei din Bănie nu mai are nici măcar dreptul de a folosi denumirea FCU Craiova pentru clubul său. Mititelu a anticipat această finalitate a procesului, aşa că noua sa echipă, din Liga a IV-a, nu se numeşte FCU Craiova, ci U Craiova 1948"
A castigat doar un magnific loc 7, retrogradari, falimente si o dezafiliere. Asta asa per total daca o iei pe fiecare societate in parte e greu de tinut cont
Da da tocmai de asta nu aveti dreptul sa folositi numele si stema iar pe noi scrie Universitatea si avem stema originala. Mersi ca existi kubinho prostia ta atinge noi cote hilare zilnic si ma face sa rad copios. Poate imi explici ce legatura are fc who 2017 cu fosta clona a lui mititelu falimentata datoare lui Piturca 6 milioane? Nu sunteti o clona, sunteti clona unei clone.
Dabis ai castigat 4 canpionate, doar ca universitatea Craiova a câștigat 4 campionate si pe toate le-a castigat cu denumirea de sport club Universitatea Craiova iar ultimul a fost castigat cu sorin cartu antrenor, chiar event atunci, iar alte doua campionate au fost castigate cu sorin cartu jucător, wow surpriza, intrevarea care se pune cate campionate a castigat omul al carui fan ești, ajâcă, cu fraț costea et company?
Tu cine mai ești ?! Ce treabă are mă *** Olguța ?!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Clonache: te agiti pentru un fake! Stema cu 4 de U e exact ceea ce se numeste clona! Fraierica: nu te oftica prea tare: ati câștigat nemeritat un punct, însă niciodata NICIODATA nu veți fi Universitatea Craiova - doar o biata echipa de la tara, de pe langa Craiova…
Oh era sa uit koateqoale: Cand s-a schimbat legea sportului dupa 1990 si s-a cerut privatizarea cluburilor de fotbal, atentie cluburilor de fotbal, sectia de fotbal de la Clubul Sportiv (CS) Craiova a fost preluata de Paunescu si a devenit FC (Fotbal Club) Universitatea Craiova. CS Craiova a ramas cu volei,handbal, box,etc dar nu cu Fotbal! Deci mosmaiala lui Pavel Badea, Olga este egala cu zero! Sunteti un club nou Infiintat in 2013, o clona a Stiintei si noua sectie de fotbal al clubului sportiv. Un fel de fix pix
Clona a câștigat un punct nemeritat. Nici nu avea pentru cine. Nu are suporteri. Nu are istorie. Nu are decat o stema fake …prea de la tara … de pe langa Craiova..
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.