FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

FC Brașov - Rapid 1-2 » Victorie pentru Rapid în al treilea amical al verii!

Rapid joacă un meci amical cu FC Brașov // foto: Facebook @ FC Rapid 1923

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 iunie 2021 18:00 / Actualizat miercuri, 30 iunie 2021 19:53

Rapid București a câștigat al treilea meci amical al verii, scor 2-1 cu FC Brașov, echipă de Liga 2.

• Rapid a intrat marți, 29 iunie, în al doilea cantonament al verii, în Poiana Brașov. Primul cantonament al alb-vișiniilor, întins între 21 și 26 iunie, a avut loc tot în Poiană.

În primul amical al celui de-al doilea cantonament din Poiana Brașov, trupa antrenată de Mihai Iosif s-a impus la limită în fața trupei din Brașov, pe stadionul „Tineretului”.

Pentru alb-vișinii au înscris Adrian Bălan în minutul 14, din lovitură liberă, și Antonio Sefer, chiar înainte de pauză. Gazdele au punctat în minutul 17. În a doua parte niciuna dintre echipe nu a reușit să înscrie, în timp ce Rapid a ratat un penalty prin Cătălin Hlistei.

FC Brașov - Rapid 1-2

• Echipa de start a Rapidului: Drăghia - Goge, Dandea, Nastos, Florică - A. Bogdan, R. Costin, Sefer - Jaziri, Lamy, Bălan
  • Rapid în repriza a doua: Drăghia - Belu-Iordache, Nastos, Dandea, Demici - Albu, Barbu, Pănoiu - Ilie, Hlistei, Bălan
  • Andi Bogdan (23 de ani, mijlocaș central craiovean), Assil Jaziri (21 de ani, mijlocaș ofensiv cu un meci în naționala Tunisiei) și Julien Lamy (21 de ani, extremă stânga din Franța) sunt jucători aflați în probe la Rapid.