FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

FC Vaslui - OFK Belgrad (Serbia, I) 2-0

Articol de - Publicat marti, 05 februarie 2008 00:00

Galben-verzii au debutat cu dreptul în turneul amical din Antalya, învingînd pe OFK Belgrad, locul 6 în Serbia, în primul "amical" cu scorul de 2-0. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză de Andronic (25) şi de Mike Temwanjera (38). "Victoria este una de moral, ţinînd cont că ne aşteaptă o a doua parte de campionat mult mai grea", a declarat Sorin Sava, delegatul lui FC Vaslui. Munti a început partida cu următorul "11":
Hăisan - Doboş, Andronic, Buhuş, Bălace - P. Jovanovici, Ljubinkovici, Sabou, S. Frunză - Ad. Gheorghiu, Temwanjera. După pauză a fost rulat tot lotul, mai puţin Buhăescu, Matei, D.Munteanu şi Moraru, toţi accidentaţi.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”