FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - ASTRA 1-2

FC VOLUNTARI - ASTRA 1-2 // VIDEO Dan Alexa a obținut prima victorie pe banca giurgiuvenilor

Voluntari-Astra, foto: Cristi Preda/GSP +5   FOTO
Voluntari-Astra, foto: Cristi Preda/GSP

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 iulie 2019 21:00

Dan Alexa a obținut prima victorie pe banca Astrei, scor 2-1, la Voluntari.

Mihai Căpățână a deschis scorul pentru gazde în minutul 10, cu un șut cu latul din din interiorul careului, și a ajuns la 10 reușite în Liga 1. Denis Alibec a egalat în minutul 42 după o gafă a lui Ricardinho. Vârful Astrei a trimis mingea în poartă cu o „scăriță”.

Scorul final a fost stabilit în minutul 56 de Valentin Gheorghe, din pasa lui Florentin Matei.

FC Voluntari rămâne cu un singur punct, obținut în prima etapă cu Sepsi Sf. Gheorghe. Astra acumulează patru puncte și respiră după un debut slab de sezon.