FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - GAZ METAN 2-1

FC Voluntari - Gaz Metan 2-1. VIDEO + FOTO Mihai Teja, debut cu victorie în noul sezon de Liga 1

FC Voluntari a învins-o pe Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, în prima rundă a noului sezon de Liga 1. +3   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 24 august 2020 18:20 / Actualizat luni, 24 august 2020 19:59

Programul și rezultatele din prima etapă a Ligii 1

Încă un meci de Liga 1 a fost influențat de arbitraj. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 12, printr-o lovitură de la 11 metri dictată ușor de „centralul” Andrei Chivulete și transformată de Mihai Căpățînă.

Medieșenii s-au regrupat după pauză și au reușit egalarea în minutul 53. Sergiu Ciocan s-a demarcat excelent între fundașii centrali adverși și a reluat din 6 metri. Victoria Voluntariului a fost adusă de Igor Armaș, în minutul 68. Fundașul moldovean s-a înălțat spectaculos și a reluat cu capul o centrare trimisă de Eric, din corner.

Clasament Liga 1:

FC Voluntari - Gaz Metan 2-1

Voluntari - Gaz Metan, echipe de start:

Voluntari: Rîmniceanu - Cr. Costin, Balaur, Armaș, Al. Vlad - Căpățînă, Ricardinho, I. Gheorghe - Eric, Al. Stoica, R. Grădinaru
Rezerve: Buliga, A. Voinescu, Al. Ilie, Borțoneanu, Chilili, Ozkara, Cotolan, Kocic
Antrenor: Mihai Teja

Gaz Metan: Buzbuchi - R. Romeo, Larie, R. Popa, Trif - Droppa, Pambou - Sanoh, Gabriel de Moura, Dogaru - L. Nițu
Rezerve: A. Popa, Capră, Avram, Velisar, Jica, Sg. Ciocan, P. Costea, Alceus, S. Bîrsan
Antrenor: Dusan Uhrin Jr.

Stadion: Anghel Iordănescu, Voluntari
Arbitru: Andrei Chivulete / Asistenți: Mircea Orbuleț, Andrei Constantinescu

Un președinte din Liga 1, ironie la adresa LPF: „Sper ca la iarnă să nu jucăm la ora 21:00”

Mihai Stoica a început scandalul cu CFR Cluj: „Intervenție regulamentară doar în MMA! Abia aștept să aud cum vrea Petrescu VAR”