FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Vești excelente pentru FCSB! Edi Iordănescu a anunțat când revine Tavi Popescu

Edi Iordănescu, antrenorul celor de la FCSB, salută revenirea lui Florin Tănase. Capitanul roș-albaștrilor a marcat azi în amicalul cu Astra, 2-0.

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 octombrie 2021 17:35 / Actualizat sambata, 09 octombrie 2021 17:56

„Un joc intens, am venit după o săptămână încărcată și mi-am dorit să luăm un test de verificare ca să dăm minute băieților, să ne păstrăm tonusul. M-a interesat cum s-au angrenat, m-a interesat să aveam o atitudine corectă, m-a interesat și rezultatul, pentru că sunt antrenorul care pune preț pe asta și în meciurile amicale pentru că doar așa consider că putem construi o mentalitate solidă.

Am câștigat, nu am luat gol, am ieșit sănătoși și este îmbucurător. Florin Tănase și-a dorit foarte mult să revină, vine după o perioadă de pauză și știu ce greu este când stai atât de departe de gazon, el s-a antrenat foarte bine de când a intrat cu echipa, i-am dat minute și mi-am dorit să își recâștige și el plăcerea de a juca, tonusul.

L-am văzut foarte implicat, foarte responsabil și faptul că a și marcat și a deschis scorul este foarte bine pentru el, pentru moralul lui și pentru echipă. Este căpitanul echipei, este un jucător exponențial pentru noi și am încredere necondiționată în el că ne va ajuta foarte mult”, a declarat Iordănescu Jr.

Edi Iordănescu, antrenor FCSB: „Urmează să-l reintegrăm și pe Tavi Popescu”

„Începem să recuperăm jucători, cu ajutorul staff-ului medical care este 24/24 în jurul băieților. Sperăm că de săptămâna viitoare să îl reintegrăm încet, încet și pe Tavi Popescu.

Florinel rămâne cu problema mai veche care este de durată, la Șerban mai durează, iar la Panțîru, din păcate, pauza e mai de durată”, a mai spus Iordănescu pentru FCSB TV.

FCSB a câştigat amicalul cu Astra » Florin Tănase, revenire cu gol

FCSB a profitat de pauza provocată de partidele naționalei și a jucat un amical cu Astra Giurgiu, 2-0.

Golurile echipe roș-albastre au fost marcate de Florin Tănase, în minutul 3, și Răzvan Oaidă, în minutul 48.

Florin Tănase a revenit la FCSB

Pe lângă victorie, Edi Iordănescu s-a bucurat și de revenirea lui Florin Tănase, căpitanul FCSB, care nu a mai jucat într-un meci oficial din 29 august (1-4 cu CFR Cluj).

FCSB: Straton – Crețu, Haruț, Cristea, Ov. Popescu – Oaidă, Olaru, Tănase – Gheorghe, Dumiter, M. Tănasă
Au mai intrat: A. Miron, Paulo Vinicius, Ștefan Moraru

În acest meci, la FCSB au debutat și doi jucători de 16 ani, Matei Tănasă (atacant) și Ștefan Moraru (atacant).

FCSB. Valentin Gheorghe după succesul în fața Chindiei: „Ne-am făcut vacanța frumoasă!”

Emil Grădinescu, audiat la CNA pentru că l-a criticat pe Gigi Becali: „A durat 10 ore, am aflat totul despre ursul Arthur”