FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB s-a reorientat după ce a ratat transferul lui Dumiter » Atacant străin dorit de Gigi Becali: „Are 16 goluri marcate în ultimul sezon”

Un atacant străin ar putea veni alături de Tănase și compania
Un atacant străin ar putea veni alături de Tănase și compania

Articol de GSP - Publicat joi, 10 iunie 2021 17:59 / Actualizat joi, 10 iunie 2021 18:14

Impresarul Florin Vulturar, apropiat de FCSB, a dezvăluit că un atacant străin ar putea ajunge la echipa patronată de Gigi Becali. 

FCSB s-a reorientat rapid după ce a ratat transferul lui Andrei Dumiter, tânărul jucător de atac al celor de la Sepsi OSK. Impresarul Florin Vulturar, apropiat al lui Gigi Becali, a dezvăluit că un atacant străin ar putea ajunge la FCSB.

Vulturar nu a oferit numele acestuia și nu a dezvăluit de unde ar veni atacantul, dar a susținut că jucătorul în cauză a înscris de 16 ori în ultimul sezon. 

FCSB, negocieri pentru un atacant străin

„E o criză foarte mare de atacanți și fundași centrali. Căutăm, chiar acum am găsit un atacant destul de interesant, cu sumă de transfer. Vom vedea, este străin, are vreo 16 goluri marcate în ultimul sezon. Dacă se va realiza, veți afla zilele următoare”, a declarat Vulturar la emisiunea „Liga DigiSport”. 

FCSB a ratat transferul lui Andrei Dumiter

Gigi Becali a explicat de ce a picat transferul lui Andrei Dumiter.

Tânărul jucător al lui Sepsi OSK pentru care Gigi Becali a negociat, nu va ajunge în cele din urmă la FCSB. Sepsi OSK și FCSB s-au înțeles privind transferul, pentru suma de 350.000 de euro, 20% dintr-un viitor transfer și împrumutul unui junior eligibil pentru regula U21, însă mutarea a fost blocată de impresarul fotbalistului.

Gigi Becali spune că teama jucătorului față de reacția impresarului a cântărit decisiv.

„Ne-am înțeles cu Sepsi, ne-am înțeles cu el, pe contract, apoi a spus că îi e frică de impresar, de Sărmășan. Bine, mă, dacă ți-e frică... eu știu că un jucător își angajează un slujitor, să îl slujească într-un contract. 

Le e frică copiilor, el are 22 de ani. Bine, dacă ți-e frică, să fii sănătos, n-avem ce face! Făcuse contractul, tot, apoi a închis telefonul și a mai răspuns. Îl așteptam la București și a închis telefonul”, a spus Becali la emisiunea „Fotbal Club”, de pe DigiSport. 

VIDEO. Florin Manea: „Olimpiu Moruțan nu are oferte, cele spuse de Florin Vulturar sunt inventate”

Citește mai multe știri despre FCSB:

Gigi Becali anunță ce se întâmplă la FCSB: „El nu cred că vine! La mine nu e cu listă de transferuri. E după ureche, pac-pac!”

Culise incredibile de la FCSB: „Gigi îmi cerea să nu joace, dar eu îl băgam, că dădea goluri”

Citește și:
Scene nemaivăzute! Rafael Jodar - Luciano Darderi, sfert de finală la ATP Roma, întrerupt din cauza petrecerii lui Cristi Chivu
Tenis
Scene nemaivăzute! Rafael Jodar - Luciano Darderi, sfert de finală la ATP Roma, întrerupt din cauza petrecerii lui Cristi Chivu
În timp ce Craiova sărbătorea triumful din Cupă, fotoreporterul GSP a surprins o imagine extraordinară cu Nistor și Chipciu
Cupa Romaniei
În timp ce Craiova sărbătorea triumful din Cupă, fotoreporterul GSP a surprins o imagine extraordinară cu Nistor și Chipciu
După finala U Cluj - Craiova, Ovidiu Ioanițoaia propune o schimbare majoră de regulament
Cupa Romaniei
După finala U Cluj - Craiova, Ovidiu Ioanițoaia propune o schimbare majoră de regulament
Cum s-a transformat Arena Națională pentru concertul Metallica: câți oameni au asistat la eveniment
Superliga
Cum s-a transformat Arena Națională pentru concertul Metallica: câți oameni au asistat la eveniment
DECIZIE Deranjezi vecinii cu petreceri? Vei plăti amenzi duble. Amenzi mai mari și pentru unii comercianți
Profit.ro
DECIZIE Deranjezi vecinii cu petreceri? Vei plăti amenzi duble. Amenzi mai mari și pentru unii comercianți
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mărturia-document a eroului Helmut Duckadam despre Sevilla '86: „Valentin a obținut o facilitate nesperată!”


Comentarii (12)
utilizator șters
utilizator șters  •  11 Iunie 2021, 00:32
Postat de iredrd24 pe 10 Iunie 2021, 23:37

bine ca recunosti ,esti prost !:)) esti fan becali !

După atâtea umilințe încasate la foc automat de tine și echipa ta, chiar nu îți e jena sa mai apari pe aici bai Ștrul!? Pana și ticbis a recunoscut ca mintea ca are un amărât de Civic și nu X8 cum se lauda și tu îl aplaudai ca ultimul prostănac … :-))))

ttalpaiadului
ttalpaiadului  •  10 Iunie 2021, 19:29

Vulturar e nume predestinat. Planeaza la inaltime si cand vede un jucator mai slabit/obosit/ schiop, il inhata si-l aduce la FCSB :)

vlad8845
vlad8845  •  10 Iunie 2021, 23:01

V-ati interesat de atacantu' asta? E crestin ortodox? A ratat vreo slujba in ultimii 10 ani? Prost si eu ca mai intreb. Sigur Gigel a facut scouting inainte sa-l cumpere si s-a lamurit cu aspectele astea. Mai mult ca sigur corespunde! Hegemonia FCSB incepe acum!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează