FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Basarab Panduru, atac la un jucător: „Mi se pare bătaie de joc” » Ce a remarcat la FCSB

Articol de - Publicat marti, 25 iulie 2023 07:10 / Actualizat marti, 25 iulie 2023 10:38

Basarab Panduru a remarcat o schimbare la FCSB, față de începutul sezonului trecut. 

Analistul TV a analizat prestația roș-albaștrilor în victoria cu Dinamo (2-1) și spune că a văzut o nouă strategie la FCSB: o încercare de conservare a resurselor fizice în acest start de sezon.

Ioan Varga și Gigi Becali, „la cuțite” din cauza unui jucător: „E frustrat! De cascadorii râsului ce face”
FCSB vs CFR
Ioan Varga și Gigi Becali, „la cuțite” din cauza unui jucător: „E frustrat! De cascadorii râsului ce face”

Ce a remarcat Basarab Panduru la FCSB

„FCSB a accelerat în prima repriză, așa cum a făcut-o și cu FCU Craiova, și a marcat. După care, și prin schimbările făcute, mi s-a părut o conservare a rezultatului și a forțelor.

«Gata! Conducem cu 2-0 și putem sta liniștiți. Urmează o perioadă foarte grea pentru noi și vrem ca toți jucătorii să fie în formă». 

Referitor la schimbări, măcar acum știm ceea ce știam mereu. Să nu ne mai ascundem. Gigi face schimbările. Cu Dinamo au intrat Cordea și Compagno, au ieșit Miculescu și Compagno. Cred că se gândește să conserve jucătorii, să fie proaspeți. Cred că s-a gândit că meciul e câștigat.

FCSB merge pe două fronturi. Nu poți să ai un prim «11», dar poți să ții 18 jucători în formă. Când intră, toți au minute în picioare. FCSB încercă să gestioneze acest început de campionat având în vedere exemplu din sezonul trecut, când s-a concentrat pe Conference League și a neglijat campionatul ”, a spus Basarab Panduru în emisiunea „Minutul 91”, moderată la Orange Sport de Dan Udrea, redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor.

Șut mi se pare că a trecut la alt nivel. Driblează și pasează. Acum vreau să văd ce joacă Djokovic. E inter sau e închizător?
– Basarab Panduru

Basarab Panduru se ia de Malcom Edjouma

Ulterior, acesta a avut un discurs dur la adresa mijlocașului francez Malcom Edjouma: 

„Îmi place de Edjouma, dar de Edjouma serios. A făcut meciuri bune, părea că nu Părea în trecut că e jucătorul de care depinde FCSB. Dar pe bune dacă mai știu dacă e bătaie de joc sau fotbal. Nu înțeleg! Ba călcâie, ba printre picioare... O din asta care nu îmi place. Nu miroase a fotbal, ci a bătaie de joc. Își bate joc! Pare bătaie de joc. E păcat de el, că are calitate. Dar să-ți bați joc de anumite faze...”, a adăugat Panduru.

VIDEO Gigi Becali, entuziasmat: „Ce face Neymar, poate face și Coman. Zici că e pe Playstation!”

Citește și: 

Florentin Petre, despre războaiele de identitate din România și Bulgaria: „Nici nu știi cum s-o mai dai, că îți sar ceilalți în cap. CSKA e CSKA, Steaua e FCSB!”

Chiricheș, direct titular cu CSKA 1948 Sofia?! Becali i-a făcut toate poftele: GSP a aflat clauza-surpriză din noul contract

Citește și:
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
Superliga
Marius Croitoru crede că FCSB a descoperit o „nestemată”: „E foarte talentat, are un viitor frumos!”
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
Campionate
Partenera lui Vinicius junior vine cu detalii din viața intimă: „Când merg la ginecolog, trebuie să mă consult cu medicul lui Real Madrid. Pentru orice unguent!”
Gigi Becali și-a ales favoritul din victoria obținută de FCSB cu Botoșani: „E mai bun decât Bîrligea”
Superliga
Gigi Becali și-a ales favoritul din victoria obținută de FCSB cu Botoșani: „E mai bun decât Bîrligea”
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
Campionate
Imagini istorice la Milano! Cristi Chivu a purtat torța olimpică
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Profit.ro
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (1)
1945sv0509
1945sv0509  •  25 Iulie 2023, 12:15

De ce va bateti joc de sarmanul pandur zicand ca e "analist" atunci cand el abia reuseste sa inchege o propozitie coerenta.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează