Alte știri din fotbal
Din Premier League în Superliga! A semnat contractul pe doi ani și a fost prezentat
0
Gigi Becali, l-ai auzit?! » Marius Baciu vrea obligatoriu transferul atacantului la FCSB în această vară
0
Cine a încurcat paharele? Gabi Tamaș, prezentat oficial pentru a doua oară de aceeași echipă, în decurs de două luni!
2
Anchetat pentru meciuri trucate, Djokovic zburdă în amicale: victorie pentru CFR Cluj, la final de cantonament
0
Știri din fotbal internațional
A jucat cu gheata tăiată în Portugalia - Spania: explicația detaliului bizar
0
Singurul fan care refuză să vâslească în tribuna Norvegiei: „Toată chestia asta e furată”
1
Iubita lui Yamal, mesaj viral înainte de Spania - Belgia » Vrea să vadă un alt bărbat pe gazon, nu pe starul Barcelonei: „Fă tot ce poți! Auzi? Absolut totul”
0
„A fost henț, unii dintre jucătorii noștri s-au oprit” » Selecționerul Marocului acuză arbitrajul după eliminarea de la Mondial
5
Lifestyle
Eliminat de la Mondial, dar consolat de iubită în Italia » Starul lui Tottenham s-a relaxat înaintea noului sezon
0
Iubita lui Yamal, mesaj viral înainte de Spania - Belgia » Vrea să vadă un alt bărbat pe gazon, nu pe starul Barcelonei: „Fă tot ce poți! Auzi? Absolut totul”
0
Andreea Bălan și Victor Cornea au dat nas în nas cu Novak Djokovic la Wimbledon: „Cel mai...”
2
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
Harta salariilor din România: județele unde se câștigă cei mai mulți bani ...
Libertatea
De la contesa-programatoare la „mama Wi-Fi”. Femeile care au schimbat lumea ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Radu Miruță, sesiune foto îmbrăcat în marinar pe corveta „Contraamiral ...
Libertatea
Mai tii minte cand, cu fcsb, lui Bjelanovici i-au rupt piciorul in careu si Tudor l-a eliminat?!? Sau cand, la Bacau, mingea a intins plasa portii iar Salomir a zis ca nu a trecut linia portii, acordand titlul lui Becali?! Sau cand Ganea de la Craiova a primt 5.000 de dolari de la Becali pentru titlu?! Sau cand celalalt Salomir i-a anulat lui Gabor un gol cu proaspata castigatoare a CCE, Steaua, pentru ca s-a bucurat la gol?! Chiar vrei sa ne apuce mileniul urmator?!?
problema cu voi, cfr-isiti, este nu ca puteti accepta sa castige si altcineva campionatul. V-ati crezut invingatori din toamna. Aici este problema voastra. Nu va vine sa credeti ca dintr-o data, din castigatori siguri ai campionatului, ati ajuns sa cersiti sa-l castigati. Ce ma deranjeaza pe mine la voi este faptul ca nu vedeti ca de cand a reinceput campionatul, voi aveti o forma scazuta de jos, un tonus foarte foarte slab. Si in loc ca acceptati acest lucru, voi incercati sa dati vina pe altii ca castiga cu ajutorul arbitrilor. Hai sa fim obiectivi. Aveti o echipa batrana, careia pauza de 2 luni i-a facut mult rau. La jucatorii de peste 30 ani (majoritatea) reintrarea inritmul de joc este lenta. Urmareste cat de apatic este jocul vostru. Nu zic ca nu puteti castiga campionatul cu jocul asta, dar atunci cand gasesti echipe motivate nu prea ai sanse. In al doilea rand, aveti un joc foarte defensiv, acesta este stilul lui petrescu. la noi a fost tocmai invers. faptul ca avem un lot tanar, ca a venit un antrenor ca un alt suflu, a facut sa avem aceste rezultate. Nu are treaba cu arbitrii. Acceptati acest aspect si aveti respectul meu.
Așa ca o părere strict personală, și complet echidistanta, neavând nicio favorita in lupta pt titlu, ci doar o repulsie totala fata de FC fcsb :-))) Bun, sa zicem FC fcsb au dat meciul, a fost “omenie”. Pt ce se oparesc atât oltenii!? Campionatul este struct la mâna lor, trebuie sa bată CFRul in Bănie. Acum au și un mic avantaj, faptul ca nu au jucat ieri le da mai mult timp de odihna pt “finala”. Mi se pare ușor penibil, ca sa fiu amabil, sa ceri ajutorul altora când ești la mâna ta. In plus, chiar nu i-a fost jena lui Rotaru la câte meciuri a fost “omenos” cu ne-a jjijji!? Asta sa fie oare motivul supărării olteanului!? Ceva gen: “ba nenicule, io am fost slujitorul tău, ti-am toate meciurile posibile și imposibile, mi-am bătut joc de suporteri care veneau cu trenul la București sperând la o minune și plecau triști de fiecare data, și tu când am avut nevoie odată sa mă ajuți și tu m-ai lăsat balta?!” :-)))) Io zic ca fcsbistii sa își aducă aminte zecile de puncte “cedate” lor de către CSU de-a lungul anilor, nu 7 mai, și apoi sa deschidă pliscurile! :-))))
cum si craiovenii il acuza pe vlad ca a facut jocul cfr-ului ieri,asa faceti si voi acum,acuzati pe toata lumea ptr faptul ca voi de fapt n-ati putut sa bateti craiova la voi acasa si era campionatul terminat ba si mia mult inca sunteti la mana voastra dar aruncati cu laturi in toata lumea
Vlad ar trebui imbracat in multe tricouri!!! Toate echipele il doresc... adversar!!!
petrescule tu esti?)))))mai tii minte cand a dat portaru vostru cu piciorul in pamant si s-a dat fault la portar?)))))sau poate penalty care l-ati primit in campionatul asta cu dinamo la voi acasa aproape de min 90?tu vrei sa le punem pe hartie pe toate?va spun eu fara sa fiu criovean,sunteti pe plus maaaaaaaaaaaaaaare
Gresesti din start! CFR a batut la Craiova cu 2-0!!! Ai uitat cum a trecut Manea pe laga Bancu, cum trece rapidul prin halta Patarlagele?!
in cazul asta ar trebui sa-l imbracam pe vlad in culorile cfr-ului?)))))e amuzant ce spui ptr ca vezi numai in curtea cealalta,fa un exercitiu de imaginatie doar un pic si vezi si in curtea ta si o sa ai maaaari surprize
Marius Constantin a fost suspendat cu voi, iar Chindris da... a jucat pentru voi, penalty in min. 2. Asa ceva nu se putea mai bine. Hai sa nu ai vorbim despre astea, sa vorbim despre non-combatul acestor echipe cu cand joaca cu voi. Botosaniul are un joc frumos, dar cu voi nu trag unsut la poarta, iar in meciurile cu noi joaca mereu la rupere. Si asta nu de anul acesta, din totdeauna. Gazul, in functie de interes, joaca sau nu joaca cu voi. Diferenta dintre noi doi, este ca eu ma uit si la meciurile contracandidatelor, nu doar la meciul echipei favorite.
Hai sa socotim! Penalty neacordat clujenilor la Giurgiu, altul neacordat lor cu Craiova, doua neacordate lor cu Medias... etc. Si, penalty neacordat fcsb la Craiova, penaltiuri facute cadou - INTENTIONAT! - de Chindris la Botosani, M. Constantin ... etc...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.