FOTBAL  »  Superliga  »  PLAY-OFF

FCSB - CRAIOVA // Istvan Kovacs a fost delegat la derby-ul etapei din play-off! Scandal la ultimul meci direct arbitrat

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2020 14:35

FCSB și CS Universitatea Craiova se întâlnesc duminică, de la 20:30, pe Arena Națională. Meciul va fi arbitrat de Istvan Kovacs (35 de ani). 

Comisia Centrală a Arbitrilor a decis ca Istvan Kovacs să arbitre derby-ul etapei secunde din play-off. „Centralul” din Carei a condus și Craiova - FCSB 0-1, din turul sezonului regulat, meci în care a arătat nu mai puțin de 9 cartonașe galbene. 

Kovacs, scandal în Craiova - FCSB

Meciul din sezonul regulat nu a fost unul liniștit.  Arbitrul Istvan Kovacs a fost surprins de camerele TV când i-a spus lui Florinel Coman „Dispari, dispari!”, după o presupusă simulare în careu a vârfului celor de la FCSB. „Centralul” și-a cerut scuze a doua zi printr-un mesaj postat pe site-ul Federației. Detalii AICI!

FCSB cu Istvan Kovacs la centru în acest sezon 

  • 1-2 cu Astra
  • 1-0 cu Craiova
  • 1-1 cu Dinamo 
  • 2-1 cu Iași
  • 0-1 cu CFR Cluj 

Craiova cu Istvan Kovacs la centru în acest sezon 

  • 2-0 cu Dinamo
  • 0-1 cu FCSB

VIDEO // FCSB - Craiova, matchpreview

Vezi și:

FCSB // VIDEO Cine îl mai înțelege pe Vintilă? „Îmi pare bine că sunt mulți fani supărați!” » Ce spune despre posibila lui demitere

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Superliga
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maxim cât vom putea! Debandadă!”
Superliga
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maxim cât vom putea! Debandadă!”
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Campionate
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (17)
randun
randun  •  07 Martie 2020, 15:39
Postat de juliusmad pe 07 Martie 2020, 15:28

e clar, se joaca pentru cfr

Laslas, tu realizezi că Steaua din Liga 1 trece acum prin cele mai crunte umilințe și că dacă pierdem și cu clona CSU o să ne ducem la 9 pct de the bl88tistii? Incredibil ce început de an!

flojo
flojo  •  07 Martie 2020, 15:36

fecefecesebeii urlă că Kovacs e pro-CFR, dar uita că i. cristea a jucat handbal in meciul cu Dinamo, pe linia porții. Sub privirile cui? Ale lui Kovacs! Ipocrizie maximă!

103798407052226
 •  07 Martie 2020, 16:56

e momentu sa trageti cortina si sa decretati clejanii canpioni ! isvan e mai devastator ca katryna uraganul,pt ambele echipe...vor juca cu juniorii meciurile cu crf si fcsb si craiova !

Vezi toate comentariile (17)
Comentează