FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA 3-2

FCSB - CSU CRAIOVA 3-2 // Ilie Dumitrescu, încântat de Junior Morais: „E jucătorul meciului” + Laude și pentru Mihai Teja

Articol de GSP - Publicat luni, 01 aprilie 2019 09:27

Meciul dintre FCSB și CSU Craiova, scor 3-2, l-a scos la rampă pe Junior Morais, care a avut o evoluție încântătoare. Fundașul stânga al roș-albaștrilor l-a impresionat și pe Ilie Dumitrescu.

„Steaua a surprins pe benzi. Morais e jucătorul meciului. De departe cel mai bun din această seară. La fel și Benzar și Man au fost buni. Dar Morais a acoperit toată banda”, a spus Ilie Dumitrescu la TV Digi Sport.

Fundașul brazilian și-a trecut în cont două pase decisive în partida cu CSU Craiova.

8 a fost notaprimită de Junior Morais din partea Gazetei Sporturilor pentru evoluția cu Craiova, fiind cel mai bun jucător de pe teren

Ilie Dumitrescu l-a lăudat și pe Mihai Teja, antrenorul roș-albaștrilor: „Eu cred că a mutat foarte bine Teja. Începe după numai 4-5 minute din repriza a doua cu doi atacanți. După care mută și mai ofensiv. Îl introduce pe Coman în locul lui Pintilii, în minutul 70”.

7 a fost notaprimită de Mihai Teja din partea Gazetei pentru prestația de aseară

Vezi și:

FCSB - CSU CRAIOVA 3-2 // Florin Tănase, unul dintre preferații lui Gigi Becali, cel mai slab de la FCSB » Cine a fost omul meciului și ce notă a luat Teja