FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Dorințele lui Becali, respectate cu sfințenie la FCSB » Titular după 26 de etape în meciul cu Farul + indezirabilii nu prind lotul

Ivan Mamut, cu numărul 31 / FOTO: Imago-Images

Articol de GSP - Publicat luni, 14 martie 2022 19:44 / Actualizat luni, 14 martie 2022 20:44

Toni Petrea (47 de ani) îl folosește pe atacantul croat Ivan Mamut (24 de ani) din primul minut al meciului FCSB - Farul. A fost dorința exprimată public de finanțatorul Gigi Becali (63 de ani).

Declarațiile lui Claudiu Keșeru din ultima perioadă l-au scos definitiv din calculele lui Gigi Becali. Atacantul nu a prins lotul pentru a doua partidă consecutivă. În schimb, omul pe care finanțatorul a insistat să îl vadă la treabă, Ivan Mamut, apare titular în fața Farului.

Detaliul care îi face pe roș-albaștri să tremure înaintea meciului cu Farul » Ce s-a întâmplat până acum în prima etapă din play-off de când acest sistem a fost introdus în Liga 1
FCSB - FARUL

Croatul a mai început din primul minut într-o singură partidă din acest sezon, în runda cu numărul 4, victoria 2-1 cu Gaz Metan. În cele 5 apariții, Mamut nu a marcat sau oferit vreo pasă decisivă.

Andrei Vlad, în afara lotului pentru FCSB - Farul

În conferința oficială de duminică, antrenorul Toni Petrea (22 de ani) spunea că sunt șanse ca Andrei Vlad să apere astăzi. Portarul nu apare în lot, semn că pedeapsa aplicată de Gigi Becali, după gafa din FC Argeș - FCSB, scor 0-1, nu a fost anulată.

E greu să se mai întoarcă acum. Cum a stat Târnovanu, acum stă el. Mi-e frică, face niște gafe, mai ales acum pe final e greu. Dacă face niște gafe să te distrugă... Plus că la Târnovanu văd un joc de picior mai bun. Vlad are o ezitare, vrea să paseze, nu mai pasează.
- Gigi Becali, despre Andrei Vlad

FCSB - Farul, echipe de start:

FCSB: Târnovanu - Crețu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Edjouma, Tănase - Cordea, Mamut, Oct. Popescu
REZERVE: Straton, Coman, Șut, Dumiter, Tănasă, Burlacu, V. Gheorghe, Ov. Popescu, Oaidă
ANTRENOR: Toni Petrea

FARUL: Aioani - Boboc, Larie, Mladen, De Nooijer - Grameni, Artean, Radaslavescu - Moldoveanu, Betancor, Ciobanu
REZERVE: Brănescu, Buta, Dussaut, Sîrbu, Purece, Sali, Pitu, Ad. Petre, Popescu
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

VIDEO Dezvăluiri fabuloase despre Ştefan Târnovanu, ultima „perlă” din curtea celor de la FCSB: „L-am mai prins cu una, cu alta, cu ţigărica”

Dinamo a pierdut un proces de 130.000 de euro la TAS » Fotbalistul a acuzat că i-a fost falsificată semnătura

Modificări în programul etapei a 2-a din play-out Liga 1 » Când se joacă Academica Clinceni – FC Rapid