FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

FOTO FCSB, iertată de un penalty cât casa în meciul cu Farul!

Articol de GSP - Publicat luni, 14 martie 2022 22:24 / Actualizat marti, 15 martie 2022 13:07

Minutul 51 al meciului FCSB – Farul a adus cea mai controversată fază a partidei de pe Arena Națională.

La 0-0, echipa roș-albastră a fost iertată de un penalty după un duel între Ștefan Târnovanu și Robert Moldoveanu.

Victorie cu arbitraj catastrofal, pro-FCSB: penalty nedat și „roșu” ridicol pentru Farul
FCSB - FARUL

Penalty neacordat pentru Farul în meciul cu FCSB

Atacantul Farului a primit o pasă în careu, a trimis mingea peste Târnovanu, iar portarul roș-albaștrilor a intrat violent în acesta și l-a doborât, în timp ce mingea era încă în joc.

+11 FOTO

Arbitrul Lucian Rusandu nu a dictat penalty, nici asistentul Ciprian Danșa nu a semnalizat vreo infracțiune, în ciuda protestelor venite din partea jucătorilor lui Hagi. Jocul s-a reluat cu o repunere din colțul careului mic.

În minutul 51, cum a apărut prima fază, Moldoveanu e faultat clar. E penalty cât roata carului, Portarul intră întârziat, rar se vede așa ceva. Trebuia galben și penalty. E o decizie foarte clară. Nu e vorba de o decizie la limită
- Florin Chivulete, fost arbitru, la GSP LIVE

Gigi, avertizat după ultimele decizii luate la FCSB: „Echipa riscă să piardă locul 2 dacă se merge în continuare pe alegerile domnului antrenor Becali”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”