FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB. Gigi Becali își jignește jucătorii: „Am aruncat și eu câțiva saci de grâu, de porumb”

Articol de GSP - Publicat joi, 14 mai 2020 18:58

Gigi Becali a explicat decizia de a băga o parte a jucătorilor de la FSCB în șomaj tehnic. 

  • Cristi Bălgrădean, Harlem Gnohere, Adi Popa, Marko Momcilovic, Alexandru Stan și Bogdan Planic sunt  jucătorii de la FCSB care au intrat în șomaj tehnic.
  • Aceștia au primit câte 2.340 de lei pe lună pe timpul stării de urgență.

Gigi Becali este amenințat cu procese de jucătorii ale căror salarii au avut de suferit. Patronul celor de la FCSB nu se teme și a explicat în mod plastic situația.

Gigi Becali: „Nu am dat în cap la nimeni”

„Nu stau eu acum să fac psihologie cu fiecare jucător în parte. Am luat hotărârile pe care le-am luat, ce ştiu în mare că echipa este mulţumită. Şi dacă vreţi voi la modul general trebuie să ştie toată lumea că fiecare îşi apără famila şi vaporul lui.

Eu m-am pus să salvez vaporul meu, să nu se înece vaporul meu. Şi de pe vaporul meu, corabia, am aruncat şi eu de pe bord câţiva saci de grâu, de porumb, din care nu mai aveam nevoie să mănânc. Şi am mai aruncat şi nu ştiu ce lucruri, care nu mai erau utile, ca să salvez corabia, da? Cui nu îi convine să se ducă la lege, să reclame şi cu asta basta! Nu am dat în cap, nu am abuzat de nimeni! Am aplicat nişte regulamente pe care statul mi le-a permis să le aplic”, a declarat Gigi Becali pentru TV Telekom Sport.

VIDEO / Măsuri obligatorii de protecție împotriva noului Coronavirus (COVID-19)

Citește și alte știri despre FCSB:

FCSB. Când vrea Gigi Becali să înceapă Liga 1: „Gata! Cine se îmbolnăvește, la spital, cine moare, la cimitir”

FCSB, program horror! De ce echipa lui Gigi Becali e cea mai dezavantajată din play-off

Citește și:
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Superliga
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (14)
1566178743642986
Vlad Hartea  •  14 Mai 2020, 20:00

Bai... cioban necioplit, vaporul nu se poate ineca, ci doar scufunda !!! Prin comportamentul sau fata de oamenii care l-au ajutat pana acum, nu face altceva decat sa demonstreze cat de incuiat este la minte si cat de ingamfat poate sa fie needucatul asta !! Degeaba merge pe la biserici si se tot inchina, pentru ca Cel de Sus “l-a citit” bine si nu-l ajuta sa castige campionate si sa ajunga prin grupele cupelor europene. Nu dureaza doi ani si “marele investitor” din fotbalul romanesc, l-a care se imchina toti nepriceputii, va falimenta, precum a facut cu toate fabricile cumparate de el, si clubul asta !! La mai mare “inteligentule” !!

felix_grandet
felix_grandet  •  14 Mai 2020, 19:47

Hai cu cât mai multe procese și cu falimentul clonei primitive Fotbal Club FCSB!

pol1tehnicaiasi
pol1tehnicaiasi  •  14 Mai 2020, 19:46

ce nenorocit.....

Vezi toate comentariile (14)
Comentează