FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

EXCLUSIV 4 transferuri la FCSB » „Doi iau sigur, 100%. Ceilalți sunt pentru viitor”

Articol de - Publicat joi, 13 mai 2021 21:30 / Actualizat vineri, 14 mai 2021 14:36

Gigi Becali, conducătorul lui FCSB, va întări echipa la vară. Într-un dialog cu GSP, omul de afaceri a precizat principalele posturi vizate.

Vom face cu siguranță transferuri, avem nevoie de 4-5 jucători. 100% vom lua un fundaș central și un atacant! Sigur! După, e posibil să fac investiții de viitor. 

Eu așa procedez. Iau doi fotbaliști pentru performanță imediată și doi pentru viitor, să iau bani pe ei”, a declarat Becali pentru Gazeta Sporturilor.

Gigi Becali, patron FCSB: „Ce emoții? Am 10 milioane € în cont!”

Întrebat despre acest final de sezon, Becali nu este deloc afectat de miza campionatului. Principalul motiv: siguranță financiară a clubului.

„N-am emoții deloc. Ce emoții să am? În viață cum îți așterni așa dormi. Eu nu sunt microbist, am o afacere care se numește fotbal. Am 10 milioane de euro în cont. Dacă am emoții cu banii ăștia în buzunar, mă bate Dumnezeu! 

Societatea mea e pe plus și mai are și marfă de vânzare în valoare de 50-60 de milioane de euro. Eu vreau campionatul doar pentru că aduce bani! Dacă nu aducea bani, nu mă interesa! Sau dacă nu-l vindeam pe Man, normal, da, aveam ceva emoții, pentru că sunt om.

Cine va merita campionatul, ăla îl va lua. Poate le batem noi pe Sepsi și Craiova, CFR pierde cu Craiova și face egal cu Botoșani și suntem campioni”, a mai spus Becali.

FCSB, programul până la finalul sezonului

  • Sepsi (d)
  • Craiova (a)
  • CFR Cluj (d)

Tot ce trebuie să știi înainte de Sepsi - FCSB

Citește mai multe articole despre FCSB:

Becali, după decizia CCA: „Nu e hoț, dar a greșit contra noastră” » Ce arbitru vrea la finala Ligii 1

OUT până la finalul campionatului! Veste teribilă pentru FCSB

Citește și:
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină un străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Superliga
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină un străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Superliga
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Superliga
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
Superliga
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (54)
853246084756615
Marcel Popa  •  13 Mai 2021, 23:23

Un impostor in fotbalul autohton si Stoica la fel ,ala batea suporteri asta ademenea jucatorii cu valiza cu bani sa castige el campionatul.Plus pt. amandoi studii superuoare la Poarta Alba .

alex.aelev
alex.aelev  •  13 Mai 2021, 22:30

Daca nu era suficient de clar pana acum pentru fanii fcsbisti: pe Jijel il intereseaza doar money, a vandut pe bani buni un "carlan", despre performanta sportiva il intereseaza mai putin. La asa abordare rezultatele vor fi pe masura. Deci sa nu va creati iluzii desarte...

new1entry
new1entry  •  13 Mai 2021, 23:02

Lucică, v-a trebuit mult timp să vă prindeți despre caracterul și felul de gândi a acestui personaj. Apropo, „puținii steliști” sunt, de fapt, fecesebiști de Pipera, steliștii sunt cartierul Ghencea.

Vezi toate comentariile (54)
Comentează