FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Se conturează o revenire importantă la FCSB: „Este magnific!”

Mihai Lixandru, în ziua accidentării // foto: GSP
Mihai Lixandru, în ziua accidentării // foto: GSP

Articol de - Publicat vineri, 31 ianuarie 2025 20:02 / Actualizat vineri, 31 ianuarie 2025 20:05

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a anunțat că Mihai Lixandru (23 de ani) ar urma să revină la antrenamentele de grup în cel mult o lună.

Titular în prima parte a stagiunii curente, Mihai Lixandru s-a accidentat pe 3 octombrie, în deplasarea de la Salonic din Europa League. Diagnosticul a fost crunt: ruptură a ligamentului încrucișat anterior al piciorului stâng.

N-au trecut nici 4 luni întregi de la operație, dar oficialii FCSB-ului sunt optimiști că nu îi desparte mult timp de revenirea mijlocașului defensiv. Mihai Stoica a anunțat astăzi că Lixandru ar urma să reia antrenamentele de grup în cel mult o lună.

Știm orele la care joacă FCSB cu PAOK, în play-off-ul pentru optimile Europa League
FCSB - PAOK
Știm orele la care joacă FCSB cu PAOK, în play-off-ul pentru optimile Europa League

Se conturează revenirea lui Mihai Lixandru: „Echilibrul muscular este magnific”

„Marți merge la Roma pentru a îndeplini o simplă formalitate. A trecut testele cu brio, echilibrul muscular este magnific. Într-o lună cred că va face antrenamente normale cu echipa. A început deja să se antreneze”, a dezvăluit MM Stoica la PrimaSport despre Lixandru.

La Roma este situată clinica în care Lixandru a fost operat. Intervenția a fost făcută de doctorul Pier Paolo Mariani.

După operație, Mihai Stoica estima că fotbalistul se va reface în 5 luni. Raportat la veștile pe care le-a oferit astăzi, suntem în grafic pentru ca Lixandru să revină în fereastra oferită atunci de MM.

  • Anterior accidentării, Mihai Lixandru jucase în 17 meciuri în acest sezon. A înscris o dată, la 2-2 cu Unirea Slobozia în a doua etapă.

Citește și:
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
Altele
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
A reziliat astăzi și sunt șanse să semneze cu CFR Cluj » Are 9 meciuri europene în acest sezon
Superliga
A reziliat astăzi și sunt șanse să semneze cu CFR Cluj » Are 9 meciuri europene în acest sezon
Gigi Becali, anunț-bombă despre transferuri la FCSB: „Negociem cu un român din afară”
Superliga
Gigi Becali, anunț-bombă despre transferuri la FCSB: „Negociem cu un român din afară”
A fugit din cantonamentul din Turcia și ajunge în Superliga României
Superliga
A fugit din cantonamentul din Turcia și ajunge în Superliga României
FOTO Bucureștiul va fi
Profit.ro
FOTO Bucureștiul va fi "tăiat" de o barieră verde. Proiectul care va schimba fața capitalei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (4)
mafa
mafa  •  31 Ianuarie 2025, 21:31

Băi nene voi vă auziți !!????....gligore zice că n-au trecut nici 4 luni (mai sunt 3 zile) de la operație și ca într-o lună își începe antrenamentele !!....pe bune !!...Lixandru !!.

JackJohn
JackJohn  •  31 Ianuarie 2025, 21:20
Postat de ViviNapoca pe 31 Ianuarie 2025, 20:40

Magnific ,Lixandru !? Pai Da dacă joaca la " cioban " ! SERIOS !? Lucescu unde ești ca pierdem talente !? Uite unde se ascund vedetele de " Meleoane " ale fotbalului romanesc și noi nu știam!? Mulțumim gsp pt aceste prețioase informații!

cum adica unde este lucescu,cand lucescu practic la" descoperit" si l-a adus la nationala? esti *** sau te faci?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Ciriaco
Ciriaco  •  31 Ianuarie 2025, 21:04

Citind titlul,am crezut că a înviat Duckadam.Lisandru e binevenit fiindcă e un jucător de mare perspectivă,dar titlul...GSP,ești o rușine(o scrie un fan al echipei patronată de ***...)

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează