FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB // OFICIAL Peluza Nord anunță când revine lângă FCSB: „Vom respecta alegerea fiecărui membru” » De ce nu vor arbora steagul peluzei

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 februarie 2020 13:50

Peluza Nord a FCSB revine alături de echipă, după ce Gheorghe Mustață, liderul galeriei, a fost eliberat din închisoare și i-a convins pe fani să vină lângă clubul lui Gigi Becali. 

Fanii din Peluza Nord au emis azi un comunicat prin care anunță oficial că vor reveni alături de echipa roș-albastră la meciul cu Dinamo, de duminică, 16 februarie. 

„În plus, galeria a anunțat că nu vor arbora steagul Peluzei Nord și că liderii respectă decizia fanilor care nu vor să vină alături de FCSB

Așa cum am repetat începând cu 2015, Peluza Nord va respecta alegerea fiecărui membru al peluzei sale, indiferent de direcția pe care o urmează. Ne dorim să fim un grup unit și, din respect pentru toti cei care au fost, sunt sau vor fi alături de noi, consideram că, pentru moment, cea mai corectă decizie este ca steagul Peluza Nord să nu apară pe niciun stadion. 

Vă mulțumim pentru zecile de mii (fără exagerare) de mesaje, pentru încurajări, pentru înjurături, pentru aprecieri sau cuvinte grele și vă anunțăm că cei care își doresc să rămână anonimi vor rămâne în continuare, cei care au ales un nou drum îl vor urma, iar cei care își doresc să se întoarcă sunt așteptați începând din data de 16.02.2020 (meciul cu Dinamo, din deplasare) când peluza va deveni mai puternică și mai unită alături de Mustață (Skins Berceni), Insurgenții și cei deja prezenți alaturi de echipă” 
comunicat Peluza Nord

PREZENȚI LA UN SINGUR MECI ÎN 5 ANI 

Ultrașii de la Peluza Nord au fost prezenți organizat pe stadion la un singur meci în ultimii 5 ani, în martie 2016, la derby-ul Dinamo - Steaua, în „Ștefan cel Mare”. Au mers însă doar pentru a se confrunta cu rivalii dinamoviști, scandând pe toată durata meciului împotriva „câinilor”. Nimic despre FCSB.

APROAPE DE REVENIRE ÎN MANDATUL LUI RĂDOI

Fanii Stelei au recunoscut că au fost aproape de a reveni lângă echipă atunci când Mirel Rădoi era antrenor al echipei. „Mirel a fost la negocieri cu generalii și au fost foarte aproape de înțelegere. Cei de la Armată își doreau 10% din încasările echipei lui Gigi Becali și atunci acest scandal s-ar fi încheiat. Rădoi le-a zis atunci că acest lucru este imposibil, pentru că nimeni nu garantează că Steaua va fi mereu pe profit. Le-a zis că le dă 10% din profit, însă au refuzat și așa s-a încheiat. Noi am vorbit cu Mirel Rădoi și am fi revenit dacă se încheia acest scandal. A picat totul și rămânem încă în stand by”, spuneau atunci ultrașii.

Match preview FCSB - Academica Clinceni

Vezi și: 

VIDEO Bogdan Vintilă, conferință fulger de 8 minute! De ce se teme în perspectiva meciului cu Clinceni: „Există o scădere!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Controversa de la penalty-ul ratat de Kylian Mbappe provoacă reacții extreme: „Dovada că Mondialul e trucat!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Controversa de la penalty-ul ratat de Kylian Mbappe provoacă reacții extreme: „Dovada că Mondialul e trucat!”
„Părinte, eu cred că nu mai pot” » Preotul care a fost pe lac cu Gabi Mureșan dezvăluie ultimele clipe ale fostului fotbalist: „I-am zis: «Stai pe aici că e beznă»”
Superliga
„Părinte, eu cred că nu mai pot” » Preotul care a fost pe lac cu Gabi Mureșan dezvăluie ultimele clipe ale fostului fotbalist: „I-am zis: «Stai pe aici că e beznă»”
Negocierile avansează, Ștefan Baiaram e tot mai aproape de transferul verii! Peste Darius Olaru!
Superliga
Negocierile avansează, Ștefan Baiaram e tot mai aproape de transferul verii! Peste Darius Olaru!
FIFA a anunțat delegările din „sferturi” » Ce se întâmplă cu Istvan Kovacs
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
FIFA a anunțat delegările din „sferturi” » Ce se întâmplă cu Istvan Kovacs
BNR: Piața imobiliară e subevaluată, după toți indicatorii. Există un decalaj între cerere și ofertă care pune presiune pe prețuri
Profit.ro
BNR: Piața imobiliară e subevaluată, după toți indicatorii. Există un decalaj între cerere și ofertă care pune presiune pe prețuri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Apropiatul lui Gabi Mureșan are informații tulburătoare: „A sărit în lac după saună. Au încercat să-l resusciteze, chiar a răspuns un pic”

Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu


Comentarii (33)
104168534054088
Claudiu Iacob  •  09 Februarie 2020, 14:02

echipa unui fost puscarias, condusă de un alt fost puşcarias şi sustinuta din tribuna de alt fost puscariaş. Chestiunea asta ridica intrebari de genul : nu e mai corect ca sediul echipei sa fie la Jilava sau Rahova ? culorile nu ar trebui sa fie alb-negru în dungi verticale ? În loc de jucat turca cu mingea pe teren nu ar fi mai bine ca cei de acolo sa sape tuneluri ? Nu ar fi normal ca in loc de prime de joc să fie date zile de permisie ? O firmă de săpun nu ar trebui să fie sponsorul echipei ? În loc de transferuri nu ar trebui să fie liberări condiţionate iar imnul echipei să fie ..La Chilia-n port" ?

utilizator șters
utilizator șters  •  09 Februarie 2020, 16:13

Tov director, infractorul Mustata când apare la emisiunea cu prietenii. Îndeplinește toate condițiile.

red77
red77  •  09 Februarie 2020, 16:01

E foame de bani e foame de bani băeți!!

Vezi toate comentariile (33)
Comentează