Alte știri din fotbal
Florinel Coman, din nou în tricoul FCSB » Mesajul transmis de campioana României
0
A jucat la Universitatea Craiova și U Cluj, iar acum și-a ales favorita pentru finala campionatului: „E all-in!” + „Țipau la mine dacă dădeam pasă la portar”
0
Gabi Balint a dat verdictul înainte de Craiova - U Cluj: „Văd șanse foarte mici”
1
Thomas Neubert și-a ales favorita dintre Craiova și U Cluj: „Inima mea e acolo”
0
Știri din fotbal internațional
Gol anulat în Chelsea - Manchester City, în finala Cupei Angliei
0
Dramatism total în „finala” campionatului din Scoția » Un gol validat după intervenția VAR a spulberat visul revelației sezonului
1
Chivu i-a prezentat scuze în meciul care i-a adus titlul lui Inter! » Cum se poate revanșa față de jucătorul frustrat
0
Sead Kolasinac a acceptat oferta și va juca pentru clubul său de suflet
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
9
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
5
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
O căprioară „alcoolizată” a devenit virală în Franța: „Bambi a băut prea ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
Este antrenor DUPĂ absolvirea școlii!! Iar Burchel este un anonim pentru cei care nu au nicio treabă cu fotbalul. A fost fotbalist de prima ligă iar ca antrenor are Licența Pro UEFA și specializari la Lisabona, Coverciano, Koln, Clairefontaine, Madrid...
Sau uite GSP ...Este apărut în Monitorul Oficial obligativitatea cu procentul de sportivi romani...? Pentru asta de ce nu scrieți ? Desigur ... pentru că in culpa nu este Becali ....Ce era de demonstrat... Să amintesc de Mutu ,Iosif...? Nici ăștia nu au fost la Becali clar !
Uite ce trebuia GSP să-i amintească șefului scolii de antrenori...,,Știu discuția despre Mirel Rădoi, atunci federația a solicitat pentru Mirel Rădoi o dispensă, iar UEFA a acceptat, au fost argumente puternice”, a precizat Lucian Burchel, pentru DigiSport,,
Ce-ar fi un CM fără jiji? Pustiu!
Rădoi ce licențe avea când a făcut pe antrenorul ? Becali măcar FRF poate copia ?
Bravo !! Bine punctat !!! Big like !! Iti dau un 9 pentru acest comentariu , ti-as fi dat 10 ...dar te faceam zecesibist !! Respect !!
Dl Burchel spune ca licienta luata in Moldova nu e valabila in Romania !!! Pai nea 'Radoi cum antreneaza dl. Burchel ? Nu are licienta luata in Moldova( fara bac)si a fost antrenor la nationala si acum antreneaza Craiolguta !! Ce regulament aplicam,unul fata de FCSB si altul pentru campionat ?Poate sunteti mai explicit !! Si de ce au fost lasati domni Prepelita,Croitoru,Poienaru sa antreneze fara licienta ??? Daca nu era cazul cu Pintilii antrenau binemersi in continuare !!! Avem un exemplu MIRCEA LUCESCU ,cand a inceput sa antreneze era jucator la Corvinul si nu avea nici-o licienta Pro !!! Eu cred ca aceasta licienta se poate obtine si pe parcurs dar un antrenor nu se face cu aceasta licienta !!! Cati au aceasta licienta si nu sunt capabili sa antreneze o echipa ??? Lasati oameni sa antreneze si obtin pe parcurs liciientele daca sunt capabili . Meseria de antrenor difera fata de alte meserii . Daca nu te duce capul sa antrenezi poti sa ai 1000 de liciente ca le ai degeaba !!!!
Când există un regulament el trebuie respectat. Asta e clar. De ce regulamentul nu se aplică "la sânge" decât în cazul "Radoi la Steaua" și acum Pintilii? Asta e altă poveste.
Ăsta înseamnă ziar adevărat , daca nu e o zi jiji , moare gsp-ul , așa l-ați mediatizat și *** , încât lumea chiar a ajuns sa ia de bun un pușcăriaș ! După faceți pe voi , vai că nu avem națională, că nu avem fotbal , dar voi nu vă uitați ce promovați?? Cum sa avem vreodată fotbal , când toți copiii vor sa fie Becali , Mihai Stoica sau interlopi , că asta se promovează la noi ! Asta înseamnă să fii jurnalist la GSP !
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Am înțeles că Pintilii nu e antrenor, dar nu am găsit în text de ce "nu are voie să fie". Are vreo interdicție legala, sau e doar fakenews? Normal, dacă face scoala, are voie sa fie antrenor. În rest, jurnaliștii noștri laudă fără probleme orice antrenor fără licența, cât timp nu e la Steaua. În plus, trei ani înseamnă mult prea mult pentru o școală de antrenori obscură. De șeful acestei scoli nu au auzit nici rudele sale. Îmi imaginez ce iluștri "profesori" are scoala asta, daca seful ei e un anonim. Credeam ca nu se poate mai rău decât Mircea Rădulescu... Măcar ăla lucrase cu Lucescu.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.