FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-0

FCSB - SEPSI 2-0 // FOTO Fază controversată în FCSB - Sepsi: Hora, avertizat pentru simulare, după un contact în careu

FCSB - Sepsi // Captură TV Telekom Sport +9   FOTO
FCSB - Sepsi // Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 08 aprilie 2019 23:01

FCSB a câștigat meciul cu Sepsi, 2-0, grație golurilor marcate în repriza a doua de Harlem Gnohere și Florinel Coman.

În finalul meciului, FCSB a continuat să atace în valuri poarta celor de la Sepsi, iar în minutul 77 Ioan Hora a cerut penalty după un duel cu Gabriel Moura.

fcsb sepsi 5 +10 FOTO

Arbitrul Radu Petrescu a considerat că nu se impunea dictarea unei lovituri de pedeapsă și i-a dat cartonașul galben lui Ioan Hora pentru simulare. Reluările TV au arătat că între fundașul celor de la Sepsi și atacantul roș-albaștrilor a existat un contact.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!