FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-0

FCSB - SEPSI 2-0 // Note: Florinel Coman a fost Mbappe cu Sepsi » Cine a dezamăgit la FCSB și cine a luat 2

FCSB - Sepsi // FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat marti, 09 aprilie 2019 08:42

FCSB a câștigat meciul cu Sepsi, 2-0, ultimul din etapa a 4-a din play-off,  grație unui joc foarte bun reușit de Florinel Coman.

După ce la finalul celor 45 de minute scorul a fost egal, 0-0, Florinel Coman, intrat la pauză, a obținut un penalty, transformat de Gnohere, și a marcat golul de 2-0. Mijlocașul ofensiv a fost omul meciului, fiind notat cu 8 de Gazeta Sporturilor.

Evoluții bune au avut și Cristi Bălgrădean, Bogdan Planic, Junior Morais și Harlem Gnohere, care au primit 7. Olimpiu Moruțan, care a jucat din minutul 18 până la pauză, și Filipe Teixeira au fost cei mai slabi jucători de la FCSB, luând nota 5.

Cel mai slab jucător de pe teren a fost căpitanul celor de la Sepsi, Ousmane Viera, care a luat nota 2. Mihai Teja, antrenorul FCSB, a luat 7, în timp ce Eugen Neagoe a primit 5.

note

Gigi Becali, vehement după ce Olimpiu Moruțan a fost schimbat la pauză: „Nu stăm după el! A pierdut toate mingile”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din Liga 1!