Alte știri din fotbal
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrecu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Marius Șumudică: „N-avem nicio șansă cu Turcia!” » Sfat pentru Mircea Lucescu: „Asta aș fi făcut”
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Ce pot face românii care vor să-și monteze panouri fotovoltaice în lipsa ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Plafonarea adaosului la 50% nu scade prețurile la pompă pentru șoferii ...
Libertatea
Va "scapa" unele detalii: meciul Steaua - Dinamo a avut 24.000 spectatori, adica maximum cat permitea arena in conditiile acelui tampon de 6000 locuri. Daca ne uitam comparativ cati stelisti aduna divizionara secunda CSA Steaua si cati suporteri aduna FCSB intr-un derby pentru castigarea campionatului.... parca nu e asa evident cine sta mai bine. In orice caz, FCSB are audienta mare nu pentru ca ar fi urmasa Stelei, ci pentru ca si-a facut un brand propriu.
Ce nu intelegi? Media de spectatori a fost ridicata de prezenta dinamovistilor. La un meci normal, de liga a 2 a, CSA nu aduna mai mult de 1500 de spectatori. Pe de alta parte nici Farul, indiferent daca se bate sau nu la campionat, nu prezinta acelasi interes ca Rapidul, CFR sau Craiova. Este si va ramane o echipa "mica". Sa nu mai vorbim ca foarte multi oameni sunt in concediu in saptamana de dupa Paste. Imagineaza-ti un FCSB(Steaua)-Dinamo pe National Arena... Despre ce vorbim?
Prostălău zecesebist, confunzi echipele și personajele! Idolul tău interlop, jiji fariseul, a spus că sunteți fără carte, dar nu-l interesează! Proști, dar mulți!
totusi, meci de liga a 2 cu 25.000 de oameni in tribune si 455000 de telespectatori, pare impresionant ...
Bai aritmetica, iesi pe strada si fa un sondaj, csa are maxim 7 la suta din totalul celor ce tin cu steaua, la tv sunt telespectatori a doua echipe, darul cati suporteri are in tara?? In schimb la csa -dinamo, la tv sau uitat mai multi suporteri dinamovisti, deci aritmetica, ia un meci fcsb cu orice echipa din orice liga si e peste voi oricand
Subliniere: mai importante decât aspectele cantitative pe care le înregistrează cifrele (și acestea discutabile, dată fiind programarea șmecheră a meciurilor și publicitatea inegală acordată lor de presa "sportivă") sunt aspectele de ordin CALITATIV: a) Craiova are public important chiar și când meciul se dispută în ziua de Paște; b) Fcsb degeaba a deschis "cu zgomot" inelul 3 al Arenei și a emis invitații -la peluză!- la un meci crucial precum cel cu Farul, tot nu se apropie de dorita cifră de 30 mii spectatori; c) Numărul mare de suporteri prezenți la meciul din Ghencea a surprins massmedia sportivă, demonstrându-se clar că Fcsb NU este Steaua și că noțiunea de "suporteri steliști" are acoperire DOAR la meciurile echipei Steaua!! Așa că de fapt nu audiențele au fost spulberate -cum se susține în titlul articolului- ci spulberate au fost încercările de a "demonstra" că Fcsb s-ar bucura de marea apreciere a românilor și că modificarea legii sportului ar fi inoportună... Mai degrabă concluzia ar fi că VICEVERSA!
Siguur, ca bugetarii si angajatii la stat ai MApN sau MAI, parca lucreaza dupa ora 16? :-)) Ce gluma buna! La noi in tara salariatii statului adica cei mai fideli fani ai csa steaua talpan si doar divizia B lucreaza dupa programul muschilor lor. ;-)) ps: Pana la ora 16, se fac ca lucreaza!
sa i dati bani mai multi lui Sucu, ca el face audienta mare
da, ambele meciuri au fost derby-uri, dar steaua a jucat in liga a 2-a cu dinamo, ambele echipe slabe, nu aveai ce sa vezi decat gafe si joc mediocru, la nivelul uta - chindia. pe cand farul si zcsb au jucat fotbal mai serios, mai ocazii, mai scheme
Toti dinamovistii s-au uitat la FCSB cu Farul ca sa vada cum ia bataie FCSB si dupa aia s-au uitat la CSA cu Dinamo ca sa vada cum bate CSA.............altfel nu-mi explic:))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.