FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - UTA 3-0

FCSB - UTA 3-0. VIDEO+FOTO » FCSB continuă marșul în Liga 1! Man, Coman și Olaru aduc a 7-a victorie consecutivă. Clasamentul ACUM

FCSB și UTA se înfruntă ACUM în runda cu numărul 12 din Liga 1. +28   FOTO
FCSB și UTA se înfruntă ACUM în runda cu numărul 12 din Liga 1.

Articol de - Publicat sambata, 05 decembrie 2020 23:20 / Actualizat sambata, 05 decembrie 2020 23:28

FCSB a câștigat meciul cu UTA, scor 3-0, și se distanțează în fruntea clasamentului din Liga 1.

Programul + rezultatele rundei #12 din Liga 1

FCSB a controlat autoritar prima repriză, dar ineficient. Meciul s-a rupt după pauză. Neluț Roșu a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 58, iar presiunea gazdelor s-a accentuat.

FCSB - UTA, decis în ultimele 20 de minute

Scorul a fost deschis în minutul 74. Dennis Man a transformat o lovitură de la 11 metri obținută de tânărul Octavian Popescu. Intrat în minutul 68, Florinel Coman a făcut 2-0 cu un lob din 10 metri, în minutul 90. Rezultatul final a fost stabilit de Darius Olaru, cu o lovitură superbă de cap, din centrarea lui Ovidiu Popescu.

+24 FOTO

Clasament Liga 1:

FINAL » FCSB - UTA 3-0

FCSB - UTA: echipe de start

FCSB: A. Vlad - V. Crețu, I. Cristea, Miron, Panțîru - Moruțan, B. Simion, Fl. Tănase - D. Man, D. Olaru, Oct. Popescu
Rezerve: Straton - Briceag, Fl. Coman, Vînă, Buziuc, Ov. Popescu, Perianu, Oaidă, Șut
Antrenor: Toni Petrea

UTA: Fl. Iacob - Tomozei, Benga, Erico Da Silva, Roumpoulakou - Miculescu, N. Roșu, Al. Albu, D. Rusu - Vl. Morar, I. Hora
Rezerve: D. Balauru - Fl. Ilie, Bustea, Oc. Ursu, Melinte, Isac, Tescan, Buhăcianu, C. Rus
Antrenor: Laszlo Balint

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Cătălin Popa. A1: Daniel Mitruți, A2: Vlad Bârleanu