Alte știri din fotbal
Greu de consolat! Detaliul surprins după Turcia - România: el a fost cel mai afectat „tricolor” după eșec
0
Primul „tricolor” care ia în calcul un pas în spate: „Nu mai știu nici eu ce sunt, fost sau actual căpitan”
2
Șumudică și-a vărsat nervii pe „tricolorul” lui Lucescu: „ZERO! A fost ceva de nedescris”
0
Turcia – România 1-0 » Cine a primit nota 4 în tabăra „tricoloră” + singurul om de „7”
3
Știri din fotbal internațional
Știm cele 4 finale ale barajelor pentru Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meci cu 7 goluri: următoarea adversară a României
8
Naționala clasată pe locul 204 în lume a obținut prima victorie după 532 de zile!
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
Victor Micula jr, trimis să muncească la mănăstire. Pedeapsa judecătorilor ...
Libertatea
„Vreau să mor frumoasă”. Povestea Noeliei, tânăra de 25 de ani din Spania ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Prima declarație a lui Nicușor Dan despre scumpirea benzinei și motorinei ...
Libertatea
Când Gheo Becali ii ia la “suturi” pe impresari, imediați clădiți articole de lauda! Când apare asta , băgați batul prin gard și dați apa la moara clonatilor!
Liga 1 e altceva fata de liniile inferioare. Aici sunt alte contracte, alți jucători, dar e necesar sa se facă ceva în legătură cu intermedierea. Trebuie legiferat ceva la.FRF asupra modalității efectuării transferurilor, modul în care poți percepe anumite comisioane. Altfel jucătorii sunt *** intermediarilor .
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
He he he! Ghesepe făcuse o lista cu foarte mulți pensionari care rămâneau fără echipe la momentul respectiv: Rusescu, Latovlevici, Grozav, era împins și Belgradean și încă câțiva tinerei de genul. Toată lumea știe ca acești jucatori au impresari care cer comisioane grase iar jucătorii, majoritatea trecuți de 30 de ani cer salarii mari pentru Liga 1 pe care doar Becali le-ar mai da și probabil CFR. Mititelu a spus clar și răspicat ca nu va aduce jucatori romani pentru ca cer salarii exorbitante și prime mari de instalare și nimeni nu ii garantează succesul cu romanii. Vezi cazurile lui Ion Gheorghe sau Romeo Deaconu. Omul a știut ca vremurile sau schimbat și merge pe străini, majoritatea liberi de contract și cu salarii decente pentru o “noua promovată”! Ți-am zis de arunci doua lucruri: nimeni de pe lista ghesepe nu va ajunge la Craiova și sa ai încredere in Mutu! Garantat o sa mai vina 1-2 jucatori! In viitor , probabil peste 1-2 ani Craiova se va baza pe jucatori din pepiniera proprie. Un exemplu la clona CSU: Cicaldau ar fi costat €1 milion și este plafonat din al doilea sezon! De ce sa arunci cu banii pentru nimic?
Nu se face performanta peste noapte dar nenorocirile facute de familia puscariasului la Craiova nu au mai fost facute de nimeni pe lumea asta. Scandaluri, manelisme, batai, retrogradari, dezafilieri si falimente. Asta e traditia familiei mititelu. Puscarie, golani, narcisism, cocalar tatuat si tepe.
Pai nu exista comparatie. La Universitatea Craiova inainte si dupa meciuri nu vorbesc nici puscariasii, nici manelistii tatuati. Ai vazut vreunul din astia vorbind dupa Super Cupa Romaniei - nu ! Au vorbit jucatorii, antrenorii si presedintele Sorin Cirtu.
S-ar potrivi de minune langa Rotaru cand rade cu sarmele alea in gura. Numai poster boys la Craiova :)
Mi-a placut declaratia juniorului: "Hai să revenim cu picioarele pe pământ. Avem tradiție, dar suntem o nou-promovată. Nimeni n-a făcut performanță peste noapte”. Sper ca asta inseamna ca se va avea rabdare si Mutu va avea timp sa puna echipa la punct fara sa fie dat afara inainte de a arata ce poate ca antrenor.
Care Stiinta, Stiinta Malu Mare din liga 5 Dolj ? Ca "Stiinta Craiova" tocmai a cistigat Super cupa Romaniei. Si spun asta in cunostinta de cauza : te duci pe site-ul www.osim.ro si vezi cine detine marca istorica "Stiinta Craiova" - este Universitatea Craiova, singura echipa din Romania care poarta acest nume legal.
Te poti astepta de la clonatii ca tine sa nu stie gramatica - pentru ca oamenii educati nu-si pierd vremea cu SRL-ul unui puscarias. Nu e corect : "Ce te poti astepta de la clonatii?" - corect este "Ce te poti astepta de la clonati?". Marcile Universitatea Craiova si F.C. Universitatea Craiova sint in posesia legala a echipei proaspat cistigatoarea a Super cupei Romaniei. Marca e la noi, clona sinteti voi. Si nu doar marca - ci si stema cu leul, aia istorica (nu desenele puscariasului de luna trecuta), plus imnul pe care puscariasul il fura la fiecare meci. Hotul e hot, zi si noapte...
Tu nu vezi ba incultule ca asta e un clonat? Asta e cu punct. Ce te poti astepta de la clonatii?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.