FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - FCSB 0-1

Președintele Craiovei, avertisment indirect pentru Mutu: „În primul rând, jocul nostru n-a funcționat”

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 septembrie 2021 10:35 / Actualizat duminica, 19 septembrie 2021 12:42

Marcel Pușcaș, președintele celor de la FCU Craiova, a comentat prestația oltenilor în meciul cu FCSB (0-1) și a criticat jocul echipei lui Mutu.

În timp ce în declarațiile de la final „Briliantul” și-a lăudat tactica pe faza defensivă, a subliniat faptul că FCSB a avut foarte puține ocazii, apoi și-a concentrat discursul pe atacul la adresa arbitrajului, Marcel Pușcas a criticat în primul rând prestația jucătorilor olteni.

Marcel Pușcaș, dezamăgit de echipa lui Mutu după înfrângerea cu FCSB:

„Aşteptam puţin mai mult. FCSB e o echipă bună. Nu m-au impresionat ei, dar nici ai noştri. Să vedem ce paşi urmează pentru noi. Sper să ne revenim şi să evoluăm mai bine de la meci la meci. N-am fost grozavi, n-a fost un meci plăcut.

Nu pot trece peste arbitraj. Nu-mi place să-l invoc, dar trebuie. A fost o decizie ciudată la penalty, apoi la un cartonaş galben, al doilea. Apoi, la minutele de prelungire, se impuneau 7 sau 8 minute, nicidecum trei minute. Toate au dus la rezultatul care a fost.

Nu acuz arbitrajul! În primul rând, jocul nostru nu a funcționat. Dar se adună. Au fost trei meciuri în care am suferit din cauza penalty-urilor date aiurea. Am făcut scrisoare către CCA, nu ştiu ce mai putem face către CCA. Putem face încă 7.000 de scrisori către CCA. Nu cred că e o conspirație împotriva echipei noastre, doar ăsta e nivelul arbitrajului românesc în momentul de faţă. Sper să apară VAR-ul. Toţi suferim din cauza arbitrajului slab”, a spus Marcel Pușcaș la finalul meciului din Bănie.

FOTO Cele mai tari imagini din FCU Craiova - FCSB

+43 FOTO

FCSB avansează spre podium după victoria cu FCU Craiova

FCSB a obținut a doua victorie consecutivă în Liga 1, după cea istorică din derby-ul cu Dinamo, scor 6-0, și urcă pe locul 5 în Liga 1. Are 15 puncte, 6 sub liderul CFR Cluj. „Feroviarii” au și un meci mai puțin disputat.

FCU Craiova ajunge la cinci meciuri consecutive fără victorie și este pe locul 12. Riscă să mai cadă două poziții, în funcție de rezultatele pe care le vor obține Sepsi Sf. Gheorghe și Dinamo.

VIDEO FCU Craiova - FCSB 0-1. Adrian Mutu: „A fost un arbitraj șmecheresc”