Alte știri din fotbal
Adi Popa anunță transferuri la Steaua: „Va mai veni încă un nume!”
0
După ani de așteptare, a ajuns la capătul răbdării! Ștefan Iovan, mesaj-manifest: „Mi se pare o tristețe! Să intervină cei care conduc România”
16
Președintele Universității Craiova: „Sper să nu regretăm ieșirea din Conference League”
0
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
0
Știri din fotbal internațional
Cum sunt văzute FCSB și România prin ochii unui experimentat jurnalist croat: „Cei mai mulți doar asta își amintesc”
0
Ținuta lui Kate Scott, motiv de glume în cel mai vizionat show despre Liga Campionilor: „Uite, e satin!”
0
Meci de poveste la Praga! Barcelona se impune după un thriller cu Slavia » Catalanii rămân în lupta pentru primele 8 locuri
3
PSV, surclasată de Newcastle! Dennis Man a fost schimbat în minutul 62
1
Lifestyle
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
2
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
8
Bogații de la Davos și-au pierdut răbdarea cu Donald Trump și au ieșit din ...
Libertatea
Român din Suedia, surprins de iarna extremă: „Sunt confuz, nu plânge nimeni ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
SUA a ajuns la un prim acord, care va dura „pentru totdeauna”, cu privire ...
Libertatea
Are carente la nivel mental. Si de la cap pleaca totul.
Nici o treaba. Beau carbo de vreo 10 ani si mananc numa’ porcarii:). Stilul meu de viata este total haotic, so…..been there done that:).
De masa musculara cat de cat n am dus lipsa, practicand handbal 5 ani si atletism vreo 3. Dar mi am mentinut constant greutatea pana in ziua de azi, desi au trecut secole de cand am renuntat la sport:).
Da, din pct asta de vedere n am nici un stres. Nici macar acus cand ma hodorogesc:).
Cât o fi el de longilin (deși mult din înălțime o datorează gâtului și maxilarului inferior impresionant), Tavi Popescu are doar 1,80m înălțime, față de -să luăm la întâmplare- cei 1,83m ai lui Markovic... Poate de asta Tavi NU a înscris niciodată gol cu capul (dar nu a înscris nici cu piciorul stâng?!) ori poate o avea si oarece carențe de coordonare psiho-motorii?? Pe bune, cât timp va mai trece până când Tavi (3,8 meleoane Transfermarkt?! ) va fi împrumutat gratis de Fcsb, și cărei echipe oare - că nu îl văd văd jucând nici prin Liga a doua de la noi- mai ales că în ultima vreme a dovedit că are și "personalitate". Tavi Popescu este un caz interesant, caz de studiu(!), despre cum massmedia și specialiștii de tot felul se pot înșela crunt în privința calităților unui jucător de fotbal - ori poate și ei or fi având oarece carențe?
Ce tot vorbesti acolo, ia du-te la Mc seara si treci pe carbogazoase sa vezi cum treci de suta cat ai zice "peste" :))
Aloo, prea-cuvioase Jiji! Nu ajunge o impreunare pe saptamina, ca fuge femeia de acasa, bre! asa a zis Prunea-analist specializat pe aceste probleme fotbalistice, cind l-a intrebat gigistul ingrijorat Mironica !
Niciodata nu am considerat ca O Popescu poate ajunge fotbalist bun. Totusi pare ca ceva s-a schimbat in bine in atitudinea lui; asa am impresia. Amu daca reuseste si sa plece de la FCSB ptr a avea ocazia sa lucreze macar cu un antrenor mediocru, poate chiar bun, e posibil sa aiba un salt valoric spectaculos.
Da, asa este. Are un corp tip ectomorf, cu metabolism rapid (arderi rapide), fiind extrem de dificil sa acumuleze masa musculara, ca si grasime. Practic, trebuie sa se supraalimenteze incomparabil mai mult decat cei cu tipuri de corp mezomorf sau endomorf, adica minim 5 mese zilnic foarte bogate in calorii si carbohidrati, plus fff multe suplimente alimentare zilnice pt ingrasare, ca sa poata acumul fff putine kg. Este o realitate indubitabila, certificata prin studii multiple si variate. Si subsemnatul am un corp tip ectomorf, practicand culturism de peste 20 de ani, cu supraalimentatie corespunzatoare si, la 1,80 inaltime, n-am resusit niciodata sa depasesc 85 kg, indiferent de cat antrenamente am facut si cat m-am supralimentat, cu o varietate de suplimente alimentare si nutritionism.
Este mai bine asa, nu vei fi niciodata supraponderal.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.