FOTBAL  »  Superliga  »  CS SEVERIN

Fiul fostului internaţional croat Alioşa Asanovici a semnat cu CS Severin

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 11 ianuarie 2013 15:01

Fiul fostului internaţional al Iugoslaviei şi al Croaţiei, Alioşa Asanovici, Antonio (21 de ani), a semnat un contract pe următoarele şase luni cu CS Severin

Antonio Asanovici evoluează pe postul de stoper şi e un tînăr jucător extrem de promiţător. Ultima dată a jucat pentru Hajduk Split, dar a cerut clubului croat să devină jucător liber pentru a putea semna cu CS Severin. "Numele de Asanovici este o povară pentru mine, dar visul meu este să ajung să joc la AC Milan sau Manchester City. Vreau să fac jocuri bune, să ajung în echipa naţională a Croaţiei", a spus Antonio Asanovici pentru site-ul oficial al clubului.

Acesta a venit la Drobeta Turnu Severin însoţit de tatăl său Alioşa. În prezent, fostul internaţional croat este antrenor secund la Lokomotiv Moscova, unde este asistentul fostului selecţioner croat, Slaven Bilici.

Citește și:
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
Superliga
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Campionate
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Superliga
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (3)
plesan
plesan  •  11 Ianuarie 2013, 17:26

Cred ca si acest jucator crede ca a ajuns la o echipa mare din romania ca si ceilalti greci..o sa vada pe ce loc e echipa si dupa primu meci ca titular si el si grecii...prevad ca nu o sa stea mai mult de cateva etape..o sa vada greu..aici nu e Dubai :P

gabonne1982
gabonne1982  •  11 Ianuarie 2013, 16:30

"tînăr jucător extrem de promiţător" ?! Pai daca era chiar asa cum spuneti voi,chiar nu l-a remarcat nimeni pana acum,de-a ajuns la CS Severin ?!

raul4steaua
raul4steaua  •  11 Ianuarie 2013, 15:24

Evident cineva la mintit frumos pe saracul copil, de aici poate sa ajunga doar somer peste 6 luni.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează