FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Florin Prunea și-a ales preferații de la Dinamo: „I-au ținut în meci”

Dinamo a învins-o pe Slobozia +20   FOTO
Dinamo a învins-o pe Slobozia

Articol de - Publicat sambata, 14 septembrie 2024 09:36 / Actualizat sambata, 14 septembrie 2024 09:36

Florin Prunea (56 de ani), fostul portar, a comentat succesul obținut de Dinamo în fața Unirii Slobozia, scor 1-0, în etapa 9 din Superliga. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Cătălin Cîrjan (21 de ani) în minutul 32.

Prunea a avut câțiva remarcați după acest succes obținut de trupa lui Zeljko Kopic (47 de ani). Fostul internațional l-a lăudat pe tehnicianul croat pentru atitudine și a ținut să-i remarce pe Adnan Golubovic (29 de ani) și Răzvan Patriche (38 de ani).

Remarcații lui Florin Prunea în Dinamo - Unirea Slobozia

Portarul „câinilor” a avut câteva intervenții salvatoare, aspect remarcat de Florin Prunea, în timp ce Răzvan Patriche și-a coordonat foarte bine colegii, iar aceste puncte sunt esențiale pentru Dinamo în viziunea lui Prunea.

„Mă uitam la Kopic, ca o fiară din minutul 1. Golubovic, două-trei intervenții de top, i-a ținut în meci. Patriche a dovedit că e un jucător cu inimă mare, l-a dirijat și pe ăsta mic, Licsandru.

+15 FOTO

Numai cu o inimă mare s-a câștigat acest meci. Puncte mari, puncte importante pentru Dinamo. Și cu acești suporteri va fi greu oricui să câștige pe terenul lui Dinamo”, a declarat Florin Prunea, la emisiunea Digi Sport Special.

În urma acestui rezultat, Dinamo a urcat pe locul 3, cel puțin temporar, cu 15 puncte acumulate după primele 9 etape. „Câinii” au obținut acest succes în contextul în care le-au lipsit nu mai puțin de 8 jucători.

Este vorba despre Josue Homawoo, Kennedy Boateng, Raul Opruț, Dennis Politic, Hakim Abdallah, Petru Neagu, Antonio Bordușanu și Andrei Florescu.

Este un sentiment plăcut când nu primești gol. Golubovic a salvat câteva situații bune pentru adversari. Important este să ne adaptăm pentru meciurile următoare, să avem stabilitate și siguranță în defensivă. Jucătorii au dat mai mult de sută la sută.

- Zeljko Kopic, antrenor Dinamo

Citește și:
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
Superliga
Asta chiar ar fi fost bomba anului » Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB: „A fost la mine acasă!”
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Campionate
ȘOCUL serii în fotbalul european: Pep Guardiola pleacă de la Manchester City
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Superliga
Cum arată barajele pentru menținerea și promovarea în Superliga
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează