FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FCSB 0-1

Florin Tănase, dezgustat de ce a găsit la Mediaș: „Nu am văzut așa ceva! Normal că par organizați...”

FCSB s-a impus în deplasare cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, datorită reușitei semnate de rezerva Darius Olaru (23 de ani), în minutul 59. Florin Tănase (26 de ani), căpitanul bucureștenilor, a criticat atitudinea adversarilor.

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 decembrie 2021 22:40 / Actualizat sambata, 11 decembrie 2021 22:41

Gaz Metan - FCSB 0-1 » Rezerva Olaru mută presiunea în Gruia! Clasamentul ACUM
Gaz Metan - FCSB 0-1

Florin Tănase, după Gaz Metan - FCSB: „Le-au spus copiilor să nu dea mingile înapoi”

„Dacă nu venea acel gol, sunt sigur că trăgeau de timp mai mult decât în prima repriză. Suntem fericiți că ne continuăm seria bună. Foarte bine organizată (n.r. echipa din Mediaș), normal.

Când joci 5 minute timp efectiv în fiecare repriză, par organizați. Le-au spus copiilor de mingi să nu le dea înapoi. Nu am văzut așa ceva!

Din păcate, noi nu trebuia să facem greșelile pe care le-am văzut pe final, să le dăm șansa să se apropie de poartă. Nu cred că am avut în forma asta în niciun an. Sper să o prelungim și să ne bucurăm de titlu. Asta sper”, a spus Florin Tănase, la Telekom Sport.

Tănase așteaptă acum pașii greșiți ai rivalei CFR Cluj: „Dacă vom intra în play-off cu diferență de 4 puncte va fi foarte greu. Sper să recuperăm din această diferență și să intrăm în play-off de pe primul loc”.

Cum arată clasamentul în Liga 1, după Gaz Metan - FCSB 0-1

FCSB pune presiune pe campioana CFR Cluj. Acumulează 43 de puncte, 5 sub lider. „Feroviarii” joacă mâine, pe teren propriu, împotriva lui CS Mioveni. Gaz Metan rămâne pe poziția a 12-a, cu 19 puncte.

Dan Petrescu, revoltat: „Pentru mine e șocant! Mi-aș dori să amânăm meciul”