FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO

VIDEO CU GOLUL Coman, execuție de senzație în FCSB - Dinamo: a marcat la vinclu, cu stângul!

FCSB - Dinamo » Florinel Coman a deschis scorul în Derby de România cu un eurogol semnat în minutul 30. +23   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 22 iulie 2023 22:00 / Actualizat sambata, 22 iulie 2023 22:19

Extrema stângă în vârstă de 25 de ani confirmă forma excelentă prin care trece și a deblocat partida cu Dinamo, care a început într-o notă echilibrată.

FCSB și Dinamo n-au umplut „Arcul de Triumf”! Posibilă explicație pentru sutele de scaune goale
FCSB - Dinamo

VIDEO CU GOLUL. Florinel Coman, execuție fantastică în FCSB - Dinamo

Coman a primit la marginea careului de la Miculescu, l-a întors pe Gabriel de Moura și a trimis un trasor cu stângul, piciorul mai slab, de la 16 metri. Mingea, plasată la colțul scurt, s-a dus în vinclu, iar portarul Adnan Golubovic n-a putut interveni.

Astfel, Florinel Coman a ajuns la 7 goluri și 8 pase decisive în 2023. El a marcat și în prima rundă, în victoria de la Târgu Jiu cu FCU Craiova, scor 3-1.

+19 FOTO

VIDEO. Scenografia fanilor de la FCSB pentru derby-ul cu Dinamo

Discurs-manifest la stația arenei „Arcul de Triumf”: „Strigăm în numele a milioane de suporteri: FCSB este…” » Cine a „confiscat” microfonul
Cele mai tari mesaje afișate în tribune la derby-ul FCSB - Dinamo: „Începe Roland Garros!”  vs „Drama suporterului stelist”
Cele mai tari mesaje afișate în tribune la derby-ul FCSB - Dinamo: „Începe Roland Garros!” vs „Drama suporterului stelist”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”