FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - VOLUNTARI

VIDEO + FOTO De ce a fost înlocuit Florinel Coman în prima repriză din FCSB - FC Voluntari

Florinel Coman (25 de ani) a acuzat dureri la coapsa stângă și a fost înlocuit în finalul primei reprize din FCSB - FC Voluntari, la scorul de 0-0. +6   FOTO

Articol de , - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 21:58 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 21:58

Florinel Coman a fost schimbat în minutul 40 al meciului FCSB - FC Voluntari. Șeptarul „roș-albaștrilor” a bătut palma cu Octavian Popescu, cel ce l-a înlocuit, s-a salutat cu Charalambous, apoi a fost chemat direct spre vestiar.

VIDEO. Florinel Coman s-a accidentat în prima repriză din FCSB - FC Voluntari

La intrarea pe tunel îl aștepta deja MM Stoica. Doctorul echipei a plecat imediat, semn că este vorba despre o problemă medicală.

Coman a fost surprins de camerele TV ducând mâna la coapsa stângă. Cel mai probabil, o problemă musculară l-a împiedicat să ducă meciul la bun sfârșit.

FOTO. Momentul în care Florinel Coman se îndreaptă către vestiare

+2 FOTO

Florinel Coman a fost cel mai bun jucător al celor de la FCSB în prima parte a sezonului. A marcat 4 goluri și a oferit 6 pase decisive în 11 apariții în Superligă.

Coman vine și după prima reușită în tricoul echipei naționale, în victoria 4-0 cu Andorra.

Adrian Mititelu, iureș după remiza cu Poli Iași: „DEMISIA! Incompetență”
Poli Iași - FCU Craiova 1-1
Ce a remarcat Giovanni Costantino la primul meci în România: „Asta chiar mi-a plăcut!”