Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Portugalia - Uzbekistan » 30 de minute extraordinare! Mondogolul lui Ganiev, ANULAT
9
Barcelona s-a despărțit oficial de portarul care a petrecut 14 ani la club
0
Lyon are un nou acționar majoritar! Investiție de 75 de milioane de euro
0
„Ziua Mangia” a durat 40 de minute » Fostul antrenor al Universității Craiova, prezentat la noua echipă
1
Lifestyle
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
SURSE Lista neagră din PNL. Aleșii care urmează să fie dați afară din partid
Libertatea
„Cernobâlul zburător“. Rusia ar fi dezvoltat prima rachetă din lume bazată ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Bistrițeanul care pregătea un atentat sinucigaș pentru a se „răzbuna pe ...
Libertatea
Varfurile sa se deplaseze mult pe tot frontul de atac, pentru a disloca blocul defensiv advers, sa se demarce in lateral pentru a primi mingea si a intra in combinatii cu mijlocasii, care pot astefel, deveni ei marcatori din linia a doua. DOMNULE LACATUS, ANTRENEAZA-I PE JUCATORI IN SENSUL CELOIR SPUSE DE MINE SI VEI VEDEA CA STEAUA VA INCEPE SA MARCHEZE GOLURI.
Personal, FARA A AVEA PRETENTII PROFESIONISTE, observ ca se aglomereaza jocul pe centru, cu centrari stereotipe de-ale lui Nicolita si Latovlevici, pe Kapetanos si Bilasco, care nu sunr mari tehnicieni pe metrul patrat, sa poata intoarce oricand adverarul si sa suteze la poarta ! Si atunci, CE ESTE DE FACUT ?!?! Vezi la Dinamo !
A TREIA PROBLEMA A STELEI ESTE CA NU STIE SA ATACE ! Si nu trebuie Lacatus sa faca mari exchibitii. El trebuie sa implementeze, prin repetitii si exersari infinite niste scheme de joc, de atac. Mijlocasii si atacantii Stelei sa recunoasca cu ochii inchisi niste trasee desenate la antrenamente. Abia apoi, ei pot « BRODA » pe aceste trasee, adica, pot apela la IMPROVIZATIE, deci, la ELEMENTUL SURPRIZA, CARE SA DISLOCE AUTOBAZELE ADVERSE (mai mereu). Deci, sudoare multa la antrenamente !
Astia trebuie sa dea totul pe teren si sa castige lejer fiecare meci ! Si joci cu « blocul » Piturca in cupele europene-ODIHNIT- intarit cu cei 2-3 jucatori de la Urziceni care au drept de joc. Astfel, vei avea permanent o echipa proaspata si puternica. Ce Dzeu e atat de greu de intuit !Omogenitatea se obtine pe parcurs. Nimeni nu putea rezolva aceasta problema din start.
Sa ma explic : PENTRU LACATUS, STEAUA ESTE VIATA LUI, NOTRE RESPECT, DAR « CACIULA ESTE PREA MARE » ! Sorry ! Nu ai voie sa nu defilezi prin campionat, cand ai doua echipe in lot de aceeasi valoare : Steaua lui Piturca si Steaua lui Dan Petrescu. Adica: joci cu « blocul Urziceni », ODIHNIT, in campionat + 2-3 jucatori de valoare din restul lotului (Stancu, Tatarusanu, Tanase, etc.), la o saptamana.
A DOUA MARE PROBLEMA A STELEI ESTE ANTRENORUL: pana nu vom avea un antrenor care sa fie destept si sa puna in practica o strategie, asa cum a incercat Piturca sa faca, STEAUA NU VA MAI FI CE-A FOST, IAR PATRONUL VA AVEA NUMAI DEZILUZII, CA SI NOI, SUPORTERII. De exemplu, derby-ul recent cu DINAMO l-a pierdut LACATUS si nu jucatorii !
Vinde-l, domnule Becali, si scapa-ne de pacostea asta. LA ECHIPA, SUNT ACUM O GROAZA DE SOLUTII ! Szekely, Apostol, Radut, Marinescu, etc. REPET, NICOLITA REPREZINTA ISTORIA RECENTA A STELEI, CARE ESTE UN BLUFFF ! LA-SA-NEEEEEEEEEE, AMARA_TULE, CA NE-AM SATURAT DE TINE, PROS_TIE UMANA!
2. PRIN INTELECTUL SAU LIMITAT, Nicolita subordoneaza jocul de atac al Stelei in sens negativ. Adica, la el se opresc toate actiunile de atac si se pierde din viteza pentru ca nu e capabil sa gandeasca si sa combine cu rapiditate. Chiar daca uneori se mai intampla sa-i iasa cate o centrare, el nu este, de exemplu, precum TORJE de la Dinamo, care sa reprezinte un pericol real pentru adversari, pentru ca , atunci cand mingea ajunge la el, MINTEA I SE INCETOSEAZA. Vinde-l, domnule Becali, si scapa-
MM s-a atasat de acei jucatori de la Urziceni si e normal sa-i sustina. PROBLEMELE,la Steaua,SUNT ALTELE: 1.STEAUA TRAVERSEAZA, DE VREO 5-6 ANI, HABAR N-AM, "CRIZA nicolita". Sa ma explic:de cand acest individ cu intelect limitat a venit la echipa,Steaua nu a mai castigat derby-urile interne,nu a mai facut nimic pe plan international si un"atlet"desavarsit,dar un fotbalist"lamentabil",dragi microbisti,INFLUENTEAZA O INTREAGA ETAPA DE ISTORIE A STELEI,PRIN JOCUL SA
Stoica vorbeste aiurea pentru ca in primul rand Brandan nu poate sa joace in Uefa, deci nu poate sa il compare pe latovlevici cu
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.