FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - JUVENTUS 3-1

Fotbalistul din Liga 1 care a început să înjure la golul marcat de echipa lui explică: "O ieșire firească"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 mai 2018 17:38

Dan Bucșa a reacționat după apariția imaginilor surprinse la golul 3 marcat de Chiajna în partida câștigată cu Juventus, scor 3-1. Mijlocașul Chiajnei a început să gesticuleze nervos și a înjurat, după reușita coechipierului Marian Cristescu.

Mijlocașul defensiv de 29 de ani susține că a fost doar reacție de descătușare, având în vedere situația grea a echipei sale. 

"Într-adevăr, am înjurat la golul al treilea, dar a fost o descătușare, o simplă răbufnire după un sezon în care mulți nu ne dădeau șanse de salvare, după un play-out dificil, cu o mare încărcătură emoțională pentru fiecare.

Am înjurat pentru că mă lupt meci de meci pentru echipa pe care o reprezint, îmi las toată energia pe teren, iar uneori e firesc să mai ai ieșiri de acest gen.

Dar în textul amintit se insinuează cu totul altceva, subversiv, iar cititorii-unii dintre ei- se grăbesc să judece. Cine mă cunoaște, și puteți lua la rând orice antrenor sau coleg pe care l-am avut, știe exact că sunt un o persoana dedicata si un fotbalist profesionist.

N-am fost cel mai talentat, nu sunt, dar mereu m-am luptat până la ultima fărâmă de energie pentru echipele pe care le-am reprezentat. Iar cei care arunca cu cuvinte prin emisiuni gen blatist sau ca joc la pariuri mai bine s-ar gandi de doua ori ce aberatii scot pe gura!", a scris Dan Bucșa pe pagina sa de Facebook.

Citește și: 

EXCLUSIV Reacția conducerii Chiajnei după gestul făcut în meciul cu Juventus: "Toți am fost exasperați"

FOTO Reacție incredibilă în Liga 1! Echipa lui a marcat, dar jucătorul a început să gesticuleze și să înjure

Citește și:
Efect de domino la FCSB: „Ne gândim să meargă împrumut”
Superliga
Efect de domino la FCSB: „Ne gândim să meargă împrumut”
Ea e artistă cu milioane de vizualizări, el e fotbalist în România! Cuplul care nu se mai ascunde: imaginile postate
Altele
Ea e artistă cu milioane de vizualizări, el e fotbalist în România! Cuplul care nu se mai ascunde: imaginile postate
Gloria Bistrița s-a calificat într-un mod FABULOS în „sferturile” Ligii Campionilor! So Delgado, prestație rar văzută în handbal + următoarea adversară
Handbal
Gloria Bistrița s-a calificat într-un mod FABULOS în „sferturile” Ligii Campionilor! So Delgado, prestație rar văzută în handbal + următoarea adversară
CSM București își construiește sală multifuncțională! Cât costă și în ce zonă a Capitalei va fi ridicată
Handbal
CSM București își construiește sală multifuncțională! Cât costă și în ce zonă a Capitalei va fi ridicată
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Profit.ro
FOTO Cel mai mare food hall din Europa de Est, în România. Este dezvăluit primul val de branduri
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (7)
fc5b.
fc5b.  •  24 Mai 2018, 00:09

Si cred ca au pariat sume mari..altfel nu era reactia

merace
merace  •  23 Mai 2018, 21:56

A ajuns trist fotbalul daca jucatorii tin mai mult sa castige la pariuri decat sa-si dea sufletul pentru echipa. Dar de ce sa ne miram, cand patronii fac averi, iar jucatorii isi iau banii din an in pasti...

sorinvision
sorinvision  •  23 Mai 2018, 19:09

Trebuia sa se termine 2-1 si omul nu se mai enerva. Asa la 3-1 s-a dus pe garla pariul. :)

Vezi toate comentariile (7)
Comentează