FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - STEAUA

FOTO Astra putea primi un penalty cu Steaua la startul reprizei secunde

Captură TV Dolce Sport
Captură TV Dolce Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 decembrie 2016 20:30

Astra putea primi o lovitură de pedeapsă în minutul 52, la 0-0, la o intervenție a lui Gabi Tamaș asupra lui Daniel Niculae.

Fundașul Stelei a pus un picior în fața fotbalistului intrat pe teren în minutul 46, însă arbitrul Radu Petrescu n-a dat penalty în favoarea campioanei României.

Centralul a fluierat, însă a dat lovitură liberă pentru Steaua și i-a acordat cartonașul galben lui Niculae pentru simulare.

Citește și:
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul titularului de la Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul titularului de la Mondial
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Trei echipe calificate din Grupa F: avem primele dueluri-șoc din 16-imile Campionatului Mondial
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă.
Profit.ro
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă. "Futuristă, cool, seamănă cu Duster. E pătrățoasă, dar drăguță." Decizia finală de producție, luată pe baza opiniei publicului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
954215071297337
Rosca Stelus  •  12 Decembrie 2016, 08:22

Domnu' X, exprimarea corecta era ,, trebuia sa primeasca un penalty", nu ti se pare ?

vasy86le
vasy86le  •  12 Decembrie 2016, 00:26

Cum ma, si cu arbitrii de partea ei, tot fcsb a pierdut? :)) foarte corect arbitrajul in opinia fcsb-istilor nu?

brandremist
brandremist  •  11 Decembrie 2016, 22:59
Postat de fcu1948 pe 11 Decembrie 2016, 22:23

Dacă faza se petrecea în careul Astrei sau al oricărei alt adversar al fecesebeului, arbitrul s-ar fi repezit să fluiere penalty pentru ***, plus că ar fi dat al doilea galben fundașului și l-ar fi eliminat. Cât de penibil sunt ășltia de la frf, încearcă cu orice preț să-i scoată cu forța campioni pe săracii fecesebei.

*Vai*! În careu?? *Steluța* primește penalty și pentru chestii din afara careului! :))

Vezi toate comentariile (11)
Comentează