FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-1

FOTO Contra, ca Mourinho, după golul lui Hanca + superstiția la care a apelat tehnicianul lui Dinamo

Articol de - Publicat marti, 02 mai 2017 23:30

Dinamo a învins-o pe FCSB cu 2-1, grație unui gol înscris în ultimul minut de prelungire de Hanca, din penalty.

Reușita a fost sărbătorită cu mult patos de Cosmin Contra, care s-a îndreptat în genunchi către Peluza Cătălin Hîldan, în stilul lui Jose Mourinho după un gol marcat de Real Madrid, pe când îi antrena pe spanioli, împotriva lui Manchester City, tot în prelungiri.

contra

mourinho

Totodată, după ce la primul meci din play-off cu FCSB (1-2) antrenorul lui Dinamo a fost îmbrăcat casual, acesta fiind singurul duel la care a apelat la acest gen vestimentar, Contra a revenit la partida de ieri la treningul cu însemnele clubului, fiind oarecum o superstiție a tehnicianului.