Alte știri din fotbal
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
0
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Adrian Bumbescu, dus la spital după ce i s-a făcut rău la stadion » Ultimele informații
4
Triplul campion al României face Uber, în străinătate: „Câștig mai mulți bani decât în fotbal”
1
Știri din fotbal internațional
Freiburg - Aston Villa, finala Europa League » Englezii fac spectacol
1
Ancelotti, îngrijorat! Neymar are probleme medicale
0
Din Liga 5, convocat la Campionatul Mondial! Cum arată lotul naționalei din Noua Zeelandă
0
Șoc înainte de Campionatul Mondial » Au anulat cantonamentul din cauza epidemiei de Ebola
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Un arhitect explică dezvoltarea haotică și traficul de coșmar din ...
Libertatea
Detalii despre uciderea fondatorului „Mango”: motivul pentru care ar fi ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ce este gazoductul Puterea Siberiei 2 al cărui construcție ar costa 34 de ...
Libertatea
bucurestiul a fost intotdeauna motorul progresului si al modernismului in romania. in ciuda parerilor mai neortodoxe ale unora, mai ales ardeleni. bucurestiul este cu 10 ani inaintea restului tarii. doar unele zone sunt ceva mai aproape (cluj, constanta, iasi si timisoara).
Eu m-am referit la carater in primul rind . Singurul lucru la maestru ma enerveaza ca este prea politicos cind nu e cazul . Oricum sper ca intr-o zi lucrurile sa mearga bine si in Romania dar din pacate s-au ierdut 22 de ani si nu cred nici in viitorul apropiat la nimc bun. Poate peste 10 ani sa se vada ceva . Pacat pentru ca nivelul de trai influenteaza totul . De soricel " ? Singurul lucru care imi place la el este ca e modest . In rest e si ala un demagog . Oricum Bucurestiul este singura zona importanta din sud care in 90' a votat cu liberalii si Ratiu presedinte . Din pacate altii au vrut altceva . Era clar ca americanii nu doresc un socialism gorbaciovian in Estul Europei . Ani pi
cand ne-am certat ? ...))) mie imi place vochin. iubesc statisticile, desi ma ocup cu totul altceva.
cat priveste oltenia nu s-a facut mare industrializare acolo, cu exceptia craiovei, a combinatului de aluminiu din slatina si a oltchim rm valcea. odata cu distrugerea economiei comuniste si "transferul" proprietatii intregului popor la o parte a intregului popor (capitalism), oltenia a murit economic. 30% dintre olteni au fost obligati sa emigreze sau sa plece la munca in alte tari, indeosebi spania si italia. actualmente, numai constanta, singura, are un pib mai mare ca toate cele 5 judete ale olteniei la un loc.
Hai sa ne impacam . Mi-am dat seama ca esti " toba de carte si ai cunostinte in multe domenii dar aici suntem pe un site de sport si atit . Eu fac caterinca pentru ca nu prea ma interseaza articolele. Imi plac Ionaitoia , Mitran si Radu Paraschivescu in mod special .
nu ma enervez.
uneori intentionat, da alteori din prostie, da dar asta dupa 80. paranoia si megalomania sunt de vina. fabricile si uzinele trebuiau facute, dar, da, nu era musai sa fie facute prin demolari. puteau fi amplasate si ceva mai rational. aceste demolari, pe de alta parte, au fost necesare, in multe cazuri. in altele, nu.
Aveam un alt prieten care tacsu era sofer la Casa de Comenzi si ala avea de toate . Eu le mai infloresc ca mai rid cu "pritenii" mei . Am cunoscut si bucuresteni in zona magheru care nu o duceau asa bine . In numele justitie sociale comunstii le mai ofereau cite un loc unde sa locuiasca .Nu te mai enerva atita degeaba .eu "dialoghez" la mizto cu "pretenii" mei.
e lasa ca la noi au ras biserici sate cladiri de patrimoniu situri arheologice ...etc ca sa faca uzine ... (puteau sa le vaca si juma de km mai in stanga/dreapta) uneori a fost facut intentionat alteori din prostia crunta ... _____ cifrele nu le-am studiat dar dupa parerea mea cel mai nociv impact la avut in sud (oltenia muntenia Bucuresti ) acolo au distrus foarte mult cu "industrializarea"
asa a fost.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.